Netto stawia na skrzynie wielokrotnego użytku

Sieć Netto wprowadziła do swoich sklepów skrzynki wielokrotnego użytku na warzywa i owoce. W ten sposób wdraża zasady gospodarki w obiegu zamkniętym. Operator szacuje, że dzięki rezygnacji z jednorazowych skrzynek uda się zmniejszyć emisję dwutlenku węgla o 40%.

Obecnie gospodarka w obiegu zamkniętym jest nie tylko ważnym trendem społecznym, ale koniecznością. W handlu coraz powszechniejsze stają się rozwiązania takie jak: ograniczenie, ponowne użycie, naprawa i recykling. Stwarzają one szansę sprostania takim globalnym wyzwaniom, jak niedobory zasobów, ograniczenie negatywnego wpływu odpadów na środowisko i zmianom klimatu.

- Troska o środowisko naturalne to jeden z priorytetów naszej sieci handlowej – mówi Janusz Stroka, prezes Netto Polska.

Skrzynki wielokrotnego użytku, z których korzystają sklepy sieci Netto, dostarcza firma Euro Pool System. Są one wykonane z wysokiej jakości plastiku. Ich trwałość szacuje się na ok. 7 lat i podlegają recyklingowi. Euro Pool System chce do 2025 r. ograniczyć globalny ślad węglowy o 20% dla każdej wynajmowanej skrzynki.

- Dzięki skrzynkom wielokrotnego użytku zyskujemy także konkretne narzędzie w walce z marnowaniem żywności - dodaje Janusz Stroka.

Netto to sieć handlowa obecna na polskim rynku już 24 lata. Firma ma 380 sklepów w Polsce i trzy magazyny dystrybucyjne, zatrudnia ponad 5,5 tys. osób. Ten stan posiadania daje duńskiemu detaliście trzecią pozycję na polskim rynku dyskontów. Asortyment obejmuje zdecydowaną większość produktów od polskich dostawców. Poza Polską sieć obecna jest w Danii i Niemczech.

Katarzyna Pierzchała 3572 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.