Mlekovita z ponad 5 mld zł obrotów

Mlekovita chwali się rekordowymi przychodami - w 2019 r. wyniosły one ponad 5 mld zł. W tym samym czasie inwestycji firmy pochłonęły 120 mln zł.

Na zdjęciu: prezes zarządu Grupy Mlekovita Dariusz Sapiński

Jak tłumaczy Mlekovita, rekordowe przychody, które w minionym roku przekroczyły 5 mld zł, to nie tylko zasługa obserwacji rynku i odpowiedzi na jego potrzeby. To przede wszystkim codzienna praca 5 000 pracowników przy ponad 180 liniach produkcyjnych w 20 zakładach produkcyjnych, w których przetwarzanych jest 8 milinów litrów najlepszego mleka dostarczanego przez 15 000 polskich rolników – komentuje producent.

Ponad 1000 wytwarzanych w  zakładach firmy produktów mlecznych znanych jest nie tylko w Polsce, ale i 159 krajach świata. Dzięki temu aż 40% przychodów, czyli 2 mld zł to środki uzyskane z eksportu.

Wszystko to spinają inwestycje w rozwój bazy technicznej, technologiczne i produktowej, na które nakłady tylko w 2019 r. wyniosły ok. 120 mln zł.

Mimo bardzo dobrych wyników przedstawiciele firmy przyznają, że dla branża mleczarska stoki przed ogromnymi wyzwaniami. Jednym z istotniejszych są zmiany klimatyczne, w tym coraz mocniej dające się we znaki polskiemu rolnictwu susze, które przyczyniają się do zmniejszenia ilości mleka. Stąd nakłady ponoszone na rozwój, możliwości zakładów produkcyjnych i sprostaniu potrzeb konsumentów.

 

Magdalena Weiss 2656 Artykuły

Niepoprawna recydywistka - związana z "Handlem" w latach 1999-2005 i ponownie od 2016 r. Tropi najnowsze trendy na rynku FMCG i zmiany w gospodarce. Amatorka kuchni greckiej i bibliotek publicznych. Mieszka kątem u trzech kotów.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.