Lidl zamyka Lidl Podróże

Po dwóch latach funkcjonowania operator dyskontów Lidl zamyka swój projekt Lidl Podróże.

Usługa Lidl Podróże funkcjonowała w Polsce od września 2017 r. O jej uruchomieniu pisaliśmy tutaj. Oferta wycieczek opierała się na resellingu, czyli operator oferował wycieczki różnych biur podróży m.in. Rainbow, Volare Travel, Prestige Tours czy Unique Moments.

Były to wycieczki polskie i zagraniczne, w tym takie określane jako „podróże marzeń”. Przykład: 15-dniowa wycieczka do USA, której koszt wynosił 15 999 zł. Cena zawierała bilety lotnicze, wynajem motocykla Harley Davidson, transfery w Chicago i Los Angeles, noclegi, ubezpieczenie, opiekę polskiego opiekuna na trasie, codzienny transport bagażu. Po ukończeniu wyprawy uczestnik otrzymywał certyfikat przejechania Route 66.

W ofercie Lidl Podróże były także wycieczki do Nowego Jorku, podróż objazdowa przez Kalifornię, Nevadę, Arizonę a także rejs dookoła świata w 114 dni - od Wenecji, przez Rio de Janeiro po Melbourne i Wyspę Komodo (koszt 69 999 zł).

Wyjazdy można było kupować na dwa sposoby: online (www.lidl-podroze.pl) oraz za pośrednictwem infolinii. Nowe oferty pojawiały się w katalogu co dwa tygodnie.

Tymczasem na stronie internetowej Lidl Podróże pojawił się właśnie komunikat, w którym operator informuje, że podjęto decyzję o niekontynuowaniu projektu Lidl Podróże.

„Zapewniamy, że wszyscy Klienci, którzy kupili wycieczkę lub ubezpieczenie w ramach Lidl-podróże.pl, będą mogli je zrealizować zgodnie z zawartymi umowami. Każdy Klient zostanie objęty opieką bezpośrednio przez organizatora wycieczki, którą wykupił. Każdy z Klientów otrzyma bezpośrednio informacje za pośrednictwem poczty elektronicznej i/lub telefonicznie” - czytamy w komunikacie.

Sieć Lidl jest obecna na światowym rynku turystycznym od ponad 12 lat. W Polsce ma jeszcze sklep online z artykułami przemysłowymi Lidl-sklep.pl oraz platformę sprzedającą alkohol – winnicalidla.pl.

Katarzyna Pierzchała 4804 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.