POLOmarket inwestuje w trzecie centrum logistyczne

Polska sieć supermarketów rozwija swoją siatkę logistyczną i inwestuje w nowy, trzeci już magazyn wysokiego składowania. Inwestycja o powierzchni 30,5 tys. mkw. ma przyczynić się do zoptymalizowania siatki logistycznej i wzmocnienia ekspansji w północnej Polsce.

W przeciwieństwie do dwóch poprzednich własnych centrów logistycznych, sieć tym razem wynajmie powierzchnię w kompleksie logistycznym 7R Park Tczew. Oddanie inwestycji zaplanowane jest na IV kwartał 2020 roku. Nowe centrum logistyczne będzie mogło obsłużyć do 150 sklepów i będzie najnowocześniejszym magazynem sieci.

- Przeanalizowaliśmy wszystkie procesy logistyczne w naszych dwóch obecnych magazynach i nowe CL zaprojektowaliśmy w taki sposób, żeby wszystkie procesy zostały zoptymalizowane, skrócone do minimum – mówi Bartosz Pietruszka, dyrektor operacyjny POLOmarket. - Pozwoli nam to, skuteczniej pracować nad wszystkimi parametrami jakościowymi, a także nad współczynnikami produktywności, które przekładają się ostatecznie na koszt logistyki. Przygotowujemy się do otwarcia większej liczby sklepów, więc oddanie trzeciego CL jest dla nas naturalnym krokiem w rozwoju sieci – uważa.

W ramach inwestycji powstaną również: wewnętrzna stacja paliw, myjnia dla samochodów ciężarowych, parkingi dla samochodów ciężarowych oraz aut osobowych dla pracowników. Mroźnia oraz chłodnie nowego centrum logistycznego będą zasilane w oparciu o zespoły chłodnicze CO2. Obiekt zostanie wyposażony w elektrownię fotowoltaiczną o mocy 1 MW.

Wielką zaletą inwestycji jest jej położenie przy autostradzie A1, bezpośrednio na węźle Swarożyn oraz skrzyżowaniu dróg krajowych nr 91 oraz nr 22. Położenie to zapewnia dostęp do głównych szlaków komunikacyjnych północnej Polski i optymalizuje siatkę połączeń logistycznych sieci POLOmarket.

Grupa POLOmarket to polska sieć supermarketów, którą tworzą spółki detaliczne prowadzące sklepy. W skład Grupy POLOmarket wchodzi również spółka logistyczna. Firma zaczynała w 1997 roku od 27 sklepów. Dziś jest to już ponad 280 placówek na terenie całej Polski i blisko 2,5 mld obrotu netto rocznie. Sklepy sieci miesięcznie odwiedza prawie 9 mln klientów w całym kraju. Firma jest pracodawcą dającym zatrudnienie ponad 6300 osobom.

 

Katarzyna Pierzchała 3352 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.