Selgros już trzeci raz funduje Wigilię

38 ton żywności przekazało Selgros Cash&Carry na tegoroczną Wigilię Caritas. W tym roku, podczas wigilijnych spotkań w 28 miastach w całej Polsce, przy wspólnym stole Caritas spotka się ponad 10 tysięcy samotnych i potrzebujących.

Tegoroczna Wigilia Caritas, podobnie jak te w ubiegłorocznych latach, odbędzie się 24 grudnia w 28 miastach Polski, m.in. Częstochowie, Krakowie, Poznaniu, Gliwicach, Białymstoku i Kielcach. Na spotkania zaproszone są osoby ubogie, bezdomne, samotne i znajdujące się w trudnej sytuacji życiowej.

- Z Caritas w Poznaniu współpracujemy od ponad dekady, samej wigilii partnerujemy od siedmiu. Obserwując, jak wiele jest osób, które potrzebują pomocy nie tylko materialnej, ale także obecności, poczucia wspólnoty, podjęliśmy decyzję, żeby zaangażować się w Wigilię na większą skalę i rozszerzyć ją na całą Polskę – wyjaśnia Cezary Furmanowicz, dyrektor marketingu Selgros Cash&Carry i Transgourmet. - Cieszymy się, że dzięki połączeniu sił z Caritas, aż 10 tysięcy osób w całej Polsce może cieszyć się prawdziwą Wigilią, przy tradycyjnym, wspólnym stole, spędzaną w towarzystwie życzliwych ludzi – dodaje.

W ramach partnerstwa firma Selgros Cash&Carry na potrzeby Wigilii przekaże bezpłatnie produkty niezbędne do ich przygotowania i podania. Łącznie do oddziałów Caritas z poszczególnych diecezji i archidiecezji w całej Polsce trafi 38 ton żywności, w tym ponad 3 tony patroszonego karpia, ponad 1,5 tony śledzia, tyle samo kapusty kiszonej, 3,5 tys. litrów koncentratu barszczu oraz 22,5 tys. litrów napojów. Ponadto, firma przekaże również produkty, dzięki którym spotkania mogą mieć świąteczną atmosferę, w tym prawie 5 km obrusu, a także elementy zastawy oraz okolicznościowe torby na prezenty. Wszystkie produkty dostarczane zostaną z hal handlowych zlokalizowanych w miastach lub w pobliżu miejscowości w których odbywały się Wigilie Caritas.

Selgros Cash&Carry to ogólnopolska sieć samoobsługowych hal handlowych, oferująca pełne zaopatrzenie pod jednym dachem dla osób prowadzących działalność gospodarczą, klientów z branży HoReCa oraz indywidualnych. Hale są zlokalizowane w: Białymstoku, Bytomiu, Gdańsku, Gliwicach, Lublinie, Łodzi (2 hale), Katowicach, Krakowie, Poznaniu (gdzie mieści się także Centralne Biuro Firmy), Radomiu, Szczecinie, Warszawie (4 hale) i we Wrocławiu (także 2 hale).

Marki handlowe Transgourmet i Selgros Cash&Carry należą do Transgourmet Polska. Spółka jest częścią międzynarodowego holdingu zajmującego się hurtową sprzedażą produktów żywnościowych. Udziałowcem Transgourmet Holding SE jest COOP - druga co do wielkości w Europie szwajcarska grupa handlu artykułami spożywczymi.

Katarzyna Pierzchała 4167 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.