Pracownicy Amazona strajkują przed świętami

Pracownicy trzech centrów logistycznych Amazona w Niemczech przyłączyli się do strajku zwołanego przez związek zawodowy Verdi.

Strajk potrwa do soboty 21 grudnia. Pracownicy domagają się lepszych warunków pracy oraz wyższych wynagrodzeń.

Związki organizują powtarzające się strajki w Niemczech, drugim co do wielkości dla Amazona rynku po Stanach Zjednoczonych, od 2013 r., mając nadzieję, że zmuszą firmę e-commerce do uznania układów zbiorowych, obejmujących pracowników handlu detalicznego.
Verdi wydał w oświadczenie, że do strajku przyłączyło się około 1200 pracowników, począwszy od nocnej zmiany z niedzieli na poniedziałek w magazynach w Bad Hersfeld, Koblencji i Lipsku i potrwa do soboty.

– Praca w Amazonie jest trudna, szczególnie w okresie świątecznym, a presja niezwykle wysoka. Pracownicy płacą za obietnicę szybkiej dostawy złożoną klientom przez Amazon – twierdzi Verdi w komunikacie.

Rzecznik internetowego giganta odparł natomiast, że udział pracowników w strajkach jest bardzo niski, a przestoje nie mają wpływu na operacje.

Amazon zatrudnia 20 000 pracowników w 35 lokalizacjach w Niemczech i dodatkowo tysiące pracowników tymczasowych, którzy pomagają obsłużyć świąteczny ruch.

Zdjęcie: Shutterstock

Magdalena Weiss 3268 Artykuły

Niepoprawna recydywistka - związana z "Handlem" w latach 1999-2005 i ponownie od 2016 r. Tropi najnowsze trendy na rynku FMCG i zmiany w gospodarce. Amatorka kuchni greckiej i bibliotek publicznych. Mieszka kątem u trzech kotów.