Agnieszka Nowak: z Galerii Północnej do MVGM

Firma MVGM, jeden z pięciu największych europejskich graczy w obszarze property management, poinformowała o nominacji Agnieszki Nowak na stanowisko dyrektora działu zarządzania nieruchomościami handlowymi.

Ten transfer wydarza się niedługo po finalizacji umowy z JLL, w rezultacie której MVGM powiększył swój zespół o 120 wyspecjalizowanych w obszarze zarządzania nieruchomościami ekspertów, osób z wieloletnim doświadczeniem zdobytym w pracy w jednej z najbardziej renomowanych firm real estate na świecie.

Z chwilą objęcia nowego stanowiska Agnieszka Nowak staje się odpowiedzialna za zarządzanie portfolio 37 obiektów handlowych o łącznej powierzchni ponad 430 tys. mkw. Wśród nich znajduje się m.in. Forum Gliwice należące do funduszu DEKA Immobilien czy Galeria Wisła, której właścicielem jest Invel Real Estate Management/Castlelake.

Zespół MVGM świadczy usługi związane z zarządzaniem relacjami z najemcami, przygotowywaniem i egzekucją strategii marketingowych, usługami zarządzania projektami, zarządzaniem operacyjnym i technicznym oraz obsługą procesów administracyjnych.

Wysokie nasycenie powierzchnią handlową, zmiany przyzwyczajeń zakupowych klientów oraz nowoczesne technologie – to wszystko sprawia, że właściciele centrów poszukują sposobów na ich repozycjonowanie i są skupieni na intensywnych pracach związanych z modernizacją oraz transformacją cyfrową.

- Tak ambitne cele wymagają współpracy z mocnym partnerem, a taką osobą na pewno jest Agnieszka Nowak, która swoje doświadczenie zdobywała zarówno w Polsce, jak i na rynkach międzynarodowych – tłumaczy Virginie de Baere, dyrektor zarządzająca MVGM w Polsce. - To ekspert doskonale rozumiejący trendy w sektorze nieruchomości handlowych. Jej wiedza będzie wspierać zarówno naszych klientów, jak i MVGM w budowaniu przewagi konkurencyjnej w Polsce i Europie jako firmy wyspecjalizowanej w zarządzaniu - uważa.

Agnieszka Nowak posiada kilkanaście lat doświadczenia w branży nieruchomości handlowych. Swoją karierę rozpoczęła od objęcia stanowiska dyrektora marketingu łódzkiej Manufaktury, pierwszego projektu mixed-use o takiej skali w Polsce. W 2012 r. przeniosła się do Rosji, obejmując stanowisko szefa marketingu Galerii w Sankt Petersburgu, a następnie w Ałma-acie, stolicy Kazachstanu, została dyrektorem zarządzającym centrum Esentai Mall. W 2016 r. wróciła do Polski, zajmując stanowisko dyrektora zarządzającego Galerii Północnej w Warszawie.

MVGM jest największym zarządcą nieruchomości w Holandii oraz wiodącym graczem na europejskim rynku. Firma posiada wyspecjalizowane zespoły w dziedzinie zarządzania nieruchomościami w Holandii, Niemczech, Belgii, Luksemburgu, Portugalii, Hiszpanii, Polsce, Słowacji, Rumunii i Czechach, a w Holandii zatrudnia również specjalistów zajmujących się wyceną nieruchomości, pośrednictwem i doradztwem strategicznym z naciskiem na holenderski sektor real estate.

Razem z wieloma spółkami zależnymi i firmami partnerskimi MVGM integruje wiedzę i umiejętności oraz oferuje swoim klientom w pełni zintegrowane usługi łączące międzynarodowe doświadczenie i znajomość lokalnego rynku. Zatrudniając 1 600 pracowników, firma jest obecna w 10 krajach, w tym w Niemczech, gdzie działa również pod marką PropertyFirst.

 

Katarzyna Pierzchała 5264 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.