Terminal DHL Express w Poznaniu już działa

Odbywa się w nim sort międzynarodowych przesyłek drogowych i lotniczych - nawet 6 000 paczek na godzinę.

DHL Express rozpoczął operacje w największym i jednym z najnowocześniejszych obiektów w Polsce.

Znajdujący się w Poznaniu HUB drogowy i lotniczy pełni funkcję centrum dystrybucyjnego dla przesyłek drogowych z i do krajów Unii Europejskiej oraz przesyłek lotniczych z całego świata. Posiada on bezpośrednie połączenie między innymi z międzynarodowym HUB-em w Lipsku, który stanowi główny węzeł w globalnej sieci logistycznej DHL oraz z HUBami w Mediolanie, Hanowerze, EMA, Linzu i Wilnie.

- Naszym celem od zawsze jest jak najlepsza obsługa naszych klientów, w związku z tym stale inwestujemy w rozbudowę naszych obiektów i najnowocześniejsze rozwiązania technologicznie. HUB w Poznaniu to największe centrum logistyczne łączące jednostki krajowe z resztą świata. Co ważne inwestując w nowoczesność, nie zapominamy o rozwiązanych ekologicznych, które wdrażamy w każdej nowej jednostce np. rozwiązania oszczędzające prąd, separatory tłuszczy, zagospodarowanie wody deszczowej - mówi Agnieszka Błaś, dyrektor ds. operacji w DHL Express Poland.

Wielozadaniowy terminal został wyposażony w najnowocześniejsze technologie, które zwiększają efektywność obsługi przesyłek. W obiekcie znajduje się między innymi w pełni zautomatyzowany system sortujący, o przepustowości nawet 6000 paczek na godzinę. Zdaniem firmy pozwoli to na znaczne zwiększenie możliwości operacyjnych całej sieci.

Cały teren inwestycji wynosi aż 34 000 mkw., a powierzchnia samego magazynu to ponad 5 000 mkw. Znajduje się w nim 80 bram przeładunkowych – w tym 46 kurierskich, 32 przeznaczonych dla samochodów ciężarowych oraz 2 bramy bez doków. Za bezpieczeństwo odpowiada ponad 300 kamer CCTV.

Joanna Hamdan 13830 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.