Centrum handlowe Karuzela w Ełku już w tym roku

A w nim największy w regionie hipermarket spożywczy bi1 z grupy Schiever, który jest franczyzobiorcą Auchan.

Karuzela w Ełku to jeden z największych projektów będących efektem współpracy belgijskiego inwestora Mitiska REIM oraz polskiego dewelopera Karuzela Holding.  powstanie przy ul. Przemysłowej, w sąsiedztwie sklepu Castorama.

W ramach inwestycji, której generalnym wykonawcą jest firma CFE, na działce przy ul. Przemysłowej zrealizowany zostanie kompleks budynków o powierzchni ponad 21 000 mkw. które razem z istniejącym sklepem Castorama będą stanowiły obszar o największej koncentracji handlu w regionie.

W nowych budynkach znajdzie się ponad 30 sklepów oraz największy w regionie hipermarket spożywczy bi1 z grupy Schiever, który jest franczyzobiorcą Auchan. Powstanie również stacja paliw i restauracja przejazdowa. Przed centrum handlowym zostanie zbudowany przestronny parking naziemny, który docelowo pomieści 1 200 samochodów osobowych. W Karuzeli swoje lokale otworzą m.in. Sinsay, Cropp, House, CCC, KIK, Pepco, Media Expert, Martes Sport oraz Rossmann i inni.

Całkowity koszt inwestycji w Ełku wyniesie ponad 100 mln zł. Zakończenie prac planowane jest na IV kwartał 2020 r.

Obecnie pod nazwą Karuzela działają centra handlowe w Wodzisławiu Śląskim, Turku, Lublińcu, Gołdapi, Mrągowie i  Wrześni. Na początku roku rozpocznie się budowa kolejnej Karuzeli w Kołobrzegu, a potem w Świebodzinie, Puławach, Wągrowcu i Tarnobrzegu.

Joanna Hamdan 10209 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }