Lidl coraz bliżej 720 sklepów w Polsce

12 grudnia sieć otworzy aż 4 sklepy jednego dnia: dwa w Poznaniu i Koziegłowach, trzeci - w Węgorzewie oraz czwarty w Bydgoszczy.

Dwie nowe placówki Lidla powstały w województwie wielkopolskim – w Koziegłowach przy ul. Gdyńskiej 66 oraz w Poznaniu przy ul. Kościelnej 40; jedna w Węgorzewie przy ul. gen. J. Bema 37 oraz jedna w Bydgoszczy przy ul. Golloba 9.

Jak wynika z wyliczeń handelextra.pl, po otwarciach z 12 grudnia Lidl będzie liczyć w Polsce 714 sklepów.

Kilka otwarć jednego dnia to dla Lidla chleb powszedni. W końcu listopada ruszyły na raz 4 sklepy, a w przeszłości zdarzało się, że było ich aż 7 (pisaliśmy o tym tutaj). Oznacza to, że już w styczniu Lidl może operować 720 placówkami w naszym kraju.

Lidl nie ustaje w rozbudowie swojej sieci, tak jak jego największy konkurent, czyli Biedronka, która zbliża się do otwarcia trzytysięcznej placówki w Polsce.

Oba dyskonty przekonują, że ich nowe sklepy pełne są nowatorskich i ekologicznych rozwiązań. W dniu otwarć na klientów czekają promocje cenowe na wybrane produktu.

Grupa Schwarz, operator Lidla, rozwija się nie tylko w Europie. Mieszkańcy położonej u wschodnich wybrzeży Stanów Zjednoczonych, częściowo w obrębie Nowego Jorku wyspy Long Island od 11 grudnia będą mogli robić zakupy w pierwszych lokalnych Lidlach. Dwie placówki niemieckiego dyskontu pojawią się w miejscowościach West Babylon i Center Moriches w południowej części wyspy. Kolejne dwie mają zostać otwarte na początku 2020 r., a do lata na Long Island powinno być już osiem sklepów sieci.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.