Sieć Rabat Detal przekroczyła liczbę 2000 sklepów

W 2019 r. sieć Rabat Detali niemal dwukrotnie zwiększyła liczbę sklepów należących do franczyzy. - Byliśmy na to przygotowani personalnie i systemowo. To był rok dynamicznej ekspansji i rozwoju sieci - mówi Marek Szybalski, prezes zarządu Rabat Detal.

Dynamika sieci osiągnęła prawie 60% z 1300 sklepów na początku roku do przekroczonej zaplanowanej ilości 2000 sklepów na terenie całej Polski.

Już w połowie roku sieć zdobyła też status ogólnopolskiej. - Bieżący rok był sprzyjający pod kątem nowych otwarć i remodelingów. Co doskonale świadczy o tym, że przyjęty przez nas model biznesowy i logika rozwojowa ma słuszny kierunek - tłumaczy Marek Szybalski, prezes zarządu Rabat Detal.

W 2020 r. sieć planuje kontynuować zaplanowane cele strategiczne z pełną koncentracją na wzroście w bazowych regionach Polski, biorąc pod uwagę dynamiczny rozwój mobilnego handlu elektronicznego.

- Istniejemy na rynku już od ponad 22 lat i reprezentujemy wyłącznie polski kapitał. Oferujemy szerokie wsparcie franczyzowe które jest dla naszych sklepów kluczowe w rozwijaniu się, a tym samym w konkurowaniu z innymi detalistami. Wraz z rozwojem nie zatracimy jakości i możliwości, które dotychczas były oferowane naszym franczyzobiorcom - zapewnia prezes Szybalski.

Sieć Rabat działa w trzech formatach: sklepy monopolowe, ogólnospożywcze i convenience. Ostatnio szczególny nacisk stawia na rozwój convenience. – Jest to naturalna droga rozwoju sieci spożywczych w Polsce. Stawiamy na świeżość i jakość produktów, zachowując przy tym atrakcyjną cenę – usłyszeliśmy od operatora.

Rabat rozwija też współpracę licencyjną z lokalnymi sieciami sklepów, jak również stacjami benzynowymi. Często w struktury Rabatu wstępują sklepy rodzinne, które oprócz wsparcia technologicznego otrzymują m.in. akcje marketingowe i handlowe oraz pomoc prawną (np. w jaki sposób prowadzić działalność w dni wolne). 

O sieci Rabat szczegółowo pisaliśmy tutaj.

Ilona Mrozowska 4642 Artykuły

W „Handlu” od 2005 r. Blisko tematyki przemysłowej i producenckiej. Właścicielka białej kulki, czyli szynszyli o imieniu Tula.