Żywiec Zdrój odzyskał 60% plastiku

To znaczące osiągnięcie na drodze do realizacji zobowiązania marki.

Żywiec Zdrój dokładnie rok temu – w grudniu 2019 r. – podczas Szczytu Klimatycznego ONZ COP 24 w Katowicach zobowiązał się, że już w 2020 r. taka sama ilość plastiku, jaką wprowadzi na rynek, zostanie zebrana i poddana recyklingowi.

Już w tej chwili, dzięki działaniom marki i jej partnerów, takich jak Organizacja Odzysku Opakowań Rekopol, na rzecz zwiększania efektywności systemu zbiorki butelek PET i ich recyklingu w Polsce, zebrano i przetworzono 60% plastiku PET.

Dzięki recyklingowi zebranego przez Żywiec Zdrój w 2019 r. plastiku ma szanse powstać np.:  1,7 mln mkw. wykładziny dywanowej,  ponad 9 mln wypełnień kurtek, 1 mln wypełnień śpiworów, ponad 9,7 mln czapek z polaru.

Joanna Hamdan 11070 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.