Leroy Merlin otrzymał zgodę na przejęcie sklepów po Tesco

Leroy Merlin nabędzie trzy obiekty, których sprzedaż zapowiedziała sieć hipermarketów Tesco, zlokalizowane w Gorzowie Wielkopolskim, Gdyni oraz Bydgoszczy. UOKiK wydał już zgodę na transakcję i wkrótce nastąpi jej realizacja.

To już pewne - trzy nowe placówki dołączą do sieci sklepów Leroy Merlin, która w Polsce liczy już 65 obiektów. Nabyte obiekty, po adaptacji przestrzeni do standardów Leroy Merlin, będą odpowiadać na potrzeby mieszkańców związane z realizacją projektów dla domu i ogrodu.

Będą to standardowe, wielkoformatowe sklepy Leroy Merlin oferujące 30-40 tys. produktów dostępnych od ręki, a także usługi projektowania, transportu oraz montażu. Jednocześnie klienci będą mogli skorzystać z fachowej pomocy doradców klienta.

W nowych obiektach firma planuje też realizację szeregu inicjatyw na rzecz lokalnych społeczności oraz działań związanych z edukacją proekologiczną, w tym organizacje spotkań dla najmłodszych.

Otwarcia nowych obiektów planowane są na przełomie 2020/2021 roku. W przyszłym roku Leroy Merlin Polska planuje rozpocząć do nich rekrutację.

Problemy Tesco na polskim rynku przeanalizowaliśmy w artykule tutaj.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.