Fabrykę E.Wedel odwiedziło 2,5 tys. osób

7 i 8 grudnia zakład na warszawskiej Pradze odwiedziło ponad 2,5 tys. gości.

W trakcie tegorocznej edycji zwiedzający mogli zdobyć wiedzę na temat ziaren kakaowca sprowadzanego z Ghany, z którego powstaje wedlowska czekolada.

Uczestnicy poznali proces powstawania czekoladowej tabliczki i zajrzeli do Pracowni Rarytasów, gdzie pod okiem Mistrzyni Czekolady Joanny Klimas-Profus i Maestro Czekolady Janusza Profusa, powstają ręcznie robione słodkie arcydzieła.

Na szlaku zwiedzania znalazły się także: historyczny gabinet Jana Wedla, galeria czekoladowych rzeźb, maszyna vendingowa, a także fotobudka.

Co więcej, w tym roku, aby podkreślić tradycję współpracy E.Wedel z artystami i ilustratorami, marka zaprezentowała mural, stworzony przez projektantkę młodego pokolenia – Martynę Wójcik-Śmierską. Niezwykła grafika zdobi boczną ścianę wejścia do fabryki od ul. Lubelskiej.

Czekoladowy Weekend w fabryce E.Wedel został zorganizowany po raz siódmy. Wydarzenie to jedna z dwóch okazji w roku, gdy drzwi najbardziej czekoladowego miejsca w Polsce otwierają się dla zwiedzających. Kolejna możliwość nadarzy się już 16 maja podczas Nocy Muzeów.

Joanna Hamdan 11099 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.