Aldi zaprasza do testów influencerów

Maja Bohosiewicz, Olga Frycz, Laura Ogrodowczyk, SuperStyler i Zabawkowicz testują marki własne Aldiego w ramach Wielkiego Testu sieci.

Aldi rozwija kolejny etap kampanii marketingowej, która rozpoczęła się we wrześniu tego roku pod hasłem Raz Aldi, Zawsze Aldi. Głównymi bohaterami kampanii są produkty marek własnych, a do ich testowania zapraszani są klienci i influencerzy. Dotychczas do testowania produktów marki własnej Aldi zgłosiło się ponad 17 tysięcy chętnych. Wykorzystane nośniki reklamowe obejmują billboardy, spoty radiowe, reklamy prasowe i internetowe. Gospodynią testu jest aktorka Sonia Bohosiewicz, która osobiście wręczała paczki wybranym ambasadorom. 

Wśród nich są wysokozasięgowi influencerzy, jak Olga Frycz, Laura Ogrodowczyk, Maja Bohosiewicz czy SuperStyler oraz do mikro influencerów. Do współpracy sieć zaprosiła także Magdę Kordaszewską z portalu zabawkowicz.pl, która już od roku rekomenduje wybrane zabawki z oferty sezonowej Aldi. Obecnie ekspertka nie tylko zaprezentowała w swoich mediach społecznościowych świąteczny asortyment zabawek dostępnych, ale i przetestuje produkty spożywcze.

Aktywność w mediach społecznościowych marki Aldi zaczęła się w sierpniu br. gdy sieć oficjalnie stworzyła swój profil na Facebooku.

- To pierwsze działanie naszej sieci na tak dużą skalę angażujące liderów opinii - blogerów, influencerów. Zasada jest niezmiennie prosta - wszyscy oni otrzymują od nas wybrany asortyment marek własnych do testowania, a ich opinie pozwalają nam budować narrację marketingową wokół produktów oraz zwiększać zasięgi w dotarciu do klientów - mówi Agnieszka Barańska, dyrektor marketingu i komunikacji Aldi Polska.

Wśród testowanych produktów tym razem znalazły się między innymi: ciasto na pizzę z sosem pomidorowym Mama Mancini, Smoothie Pure Fruit, napój kakaowy w proszku Schovit, oryginalne wafle holenderskie, batoniki Gut BIO, kawa Moreno - Caffe Crema we włoskim stylu, chipsy Feurich, mleczne myszki, słynna już czekolada orzechowa z okienkiem Chateau czy pistacje solone Trader Joe’s.

 

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.