Przed Blue City "wyrosła" 29-metrowa choinka

Od kilku dni warszawiacy mogą podziwiać zewnętrzną iluminację Blue City, w tym najprawdopodobniej największą wśród centrów handlowych choinkę.

29-metrowa choinka błyszczy 100 tysiącami świateł i mieni się ciepłym i zimnym odcieniem bieli. Cała dekoracja fasady utrzymana jest w kolorystyce zbliżonej do identyfikacji wizualnej Blue City, czyli połączenia chłodnych, niebieskich tonów z ciepłymi odcieniami złota.

– Pracując nad projektem, postanowiliśmy wykorzystać stojący przed wejściem do pasażu stożek. Dzięki czemu Blue City ma prawdopodobnie najwyższą wśród galerii handlowych w Polsce choinkę – mówi Mariusz Gagatko z Multidekor, firmy, która przygotowała i zrealizowała projekt zimowej przemiany budynku.

Z kolei na elewacji budynku świecą 23 bombki, z których największa ma średnicę blisko 2,5 metrów. Ozdoby błyszczą tęczowymi kolorami tworząc niepowtarzalny świetlny pokaz.

– Blue City wciąż się zmienia: nowe sklepy, restauracje, miejsca rozrywki. W ubiegłym roku wprowadziliśmy nowe dekoracje wewnątrz centrum, teraz zmieniliśmy świąteczną iluminację zewnętrzną. Mam nadzieję, że ozdoby naszego centrum spodobają się mieszkańcom Warszawy – mówi Yoram Reshem, dyrektor generalny Blue City.

Również wnętrza Blue City nabrały wyjątkowego, magicznego i baśniowego charakteru. W przestronnym atrium, na podwieszanych elementach dekoracyjnych widać zastępy skrzatów, którzy przygotowują się do nadchodzącego Bożego Narodzenia. Dekorują bombkami i girlandami dziewięciometrową świetlistą choinkę lub ze zręcznością akrobatów zawieszają złote gwiazdy, ogromne bombki i bogato zdobione, iluminowane wieńce.

Wszystkie dekoracje świąteczne w Blue City zostały wykonane wyłącznie
z energooszczędnych diod LED.

Blue City to centrum czwartej generacji, łączące funkcję handlową, rozrywkową i biurową. Oferuje ponad 200 sklepów, punktów gastronomicznych, usługowych i rozrywkowych, kino, klub fitness, liczne atrakcje dla dzieci oraz kilkadziesiąt wydarzeń specjalnych rocznie. Na trzech najwyższych piętrach centrum funkcjonuje strefa gastronomii i rozrywki, która jest otwarta również we wszystkie niedziele.

 

Katarzyna Pierzchała 3572 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.