Papierowe torby w Lewiatanie

Polska Sieć Handlowa Lewiatan wprowadza do sklepów papierowe torby na zakupy do wielokrotnego użytku. Właściciel sklepu nie musi pobierać za nie od klientów opłaty recyklingowej.

„Eko pakowanie w Lewiatanie” to akcja, która ma wesprzeć klientów sieci w ekologicznych zakupach. W jej ramach papierowe torby będą dostępne w sklepach Lewiatana. W najbliższych tygodniach do sprzedaży trafią także kartony na zakupy.

Torby wykonane są z papieru typu kraft, który charakteryzuje się wysoką wytrzymałością. Posiadają mocne rączki, dzięki czemu można zapakować do nich aż 8 kg zakupów. Można je stosować wielokrotnie, co pozwala na minimalizację ilości odpadów. Zadruk wykonany jest farbami wodnymi w 100% z recyclingu, a torba posiada atest do bezpośredniego kontaktu z żywnością.

Jak podkreśla operator, korzyścią dla franczyzobiorców sieci jest fakt, że sklep nie musi pobierać od klientów opłaty recyklingowej i prowadzić dodatkowej ewidencji. Przypomnijmy. Wraz z początkiem września za każdą torebkę foliową trzeba będzie zapłacić 20 groszy plus VAT. Wcześniej obowiązująca ustawa wprowadziła opłaty za foliówki o grubości od 15 do 50 mikrometrów, jednak przepis ten był obchodzony przez sklepy, które zaczęły stosować grubsze torby nieobjęte opłatą recyklingową. Ustawa stała się nieskuteczna, dlatego rząd podjął decyzję, aby opłatą recyklingową objąć wszystkie foliówki pow. 15 mikrometrów.

Lewiatan to sieć, która na terenie całej Polski zrzesza około 3200 placówek. Wśród nich jest około 455 supermarketów (powyżej 300 mkw.), ponad 1895 dużych sklepów, prawie 800 placówek średniej wielkości oraz ok. 30 małych sklepów.

 

Ilona Mrozowska 3648 Artykuły

W „Handlu” od 2005 r. Blisko tematyki przemysłowej i producenckiej. Właścicielka białej kulki, czyli szynszyli o imieniu Tula.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.