Amazon ze sprzedażą najwyższą w historii

Tegoroczny Black Friday był dla Amazona rekordowy - firma odnotowała największe zakupy w całej swojej historii. Także żywnościowy sklep Amazona - Whole Food Market, ma swój rekord. Dyrektor generalny Amazona dziękuje zarówno klientom, jak i pracowników firmy.

W okresie od Święta Dziękczynienia do Cyber Monday klienci platformy Amazon na całym świecie kupili setki milionów przedmiotów. Podczas Cyber Monday 2019 od niezależnych sprzedawców (w większości małych i średnich przedsiębiorstw) zakupiono więcej przedmiotów niż podczas jakiegokolwiek innego dnia w dotychczasowej historii działania portalu.

Klienci zakupili także rekordową liczbę urządzeń od samego Amazona - najlepiej sprzedającymi się produktami z globalnej oferty sklepów Amazon były Echo Dot oraz Fire TV Stick 4K ze sterowaniem przy pomocy Alexa Voice.

- Pragnę podziękować naszym klientom i pracownikom z całego świata. To dzięki nim tegoroczny weekend zakupów świątecznych był najlepszym w historii - powiedział Jeff Wilke, dyrektor generalny w Amazon ds. klientów na całym świecie

Klienci z całego świata zakupili w sumie więcej zabawek podczas tegorocznych Black Friday i Cyber Monday niż kiedykolwiek wcześniej. Spośród dziesiątek milionów zabawek zakupionych w tym okresie, największym zainteresowaniem cieszyły się zamek Lorda Vadera z serii LEGO Star Wars, gra Monopoly - edycja Kraina Lodu II oraz gry od Hasbro, takie jak „Jenga”, „Zgadnij kto to”, czy „Candy Land - Kraina słodkiej przygody”.

Podczas Back Friday i Cyber Monday klienci Amazona nzamówili też łącznie ponad 25 mln akcesoriów do domu.

Generalnie do najlepiej sprzedających się kategorii należały: zabawki, dom, moda oraz zdrowie i higiena osobista.

Ale to nie wszystko. Już trzeci rok z rzędu również Whole Foods Market - sieć stacjonarnych sklepów spożywczych należących do Amazona, pobił swój dotychczasowy rekord ilości indyków sprzedanych w okresie Święta Dziękczynienia. Generalnie w ciągu pięciu dni dzielących Dzień Dziękczynienia i Cyber Monday Amazon dostarczył miliony produktów spożywczych do klientów Prime w Stanach Zjednoczonych.

Źródło: Centrum Prasowe PAP

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.