Lidl wkracza na Long Island

Mieszkańcy położonej u wschodnich wybrzeży Stanów Zjednoczonych, częściowo w obrębie Nowego Jorku wyspy Long Island od 11 grudnia będą mogli robić zakupy w pierwszych lokalnych Lidlach.

Dwie placówki niemieckiego dyskontu pojawią się w miejscowościach West Babylon i Center Moriches w południowej części wyspy. Kolejne dwie mają zostać otwarte na początku 2020 r., a do lata na Long Island powinno być już osiem sklepów sieci. Nowe sklepy działać będą od 8:00 do 22:00 od poniedziałku do niedzieli.

– Jako rodowity mieszkaniec Long Island wiem doskonale, jak ważna jest oszczędność czasu i pieniędzy dla mieszkających na wyspie – mówi zarządzający sklepem w West Babylon Joe Marazzo. – Klienci będą zachwyceni, gdy przekonają się, ile oszczędzą dzięki Lidlowi – dodaje.– Pracuję od 20 lat w handlu spożywczym na Long Island i nigdy wcześniej nie widziałem sklepu, który na czele swoich priorytetów tak bardzo stawiałby jakość i oszczędności klientów, jak robi to Lidl – wtóruje kierownik sklepu w Center Moriches Carlo Franzese. – Zarówno ja, jak i cały zespół nie możemy się już doczekać otwarcia.

Tymczasem Lidl powiększa swój stan posiadania także w Karolinie Północnej, gdzie już 4 grudnia zaczną działać placówki w Charlotte i Wilmington – to pierwsze w historii sklepy w tych miastach – co zwiększy całkowitą liczbę supermarketów w tym stanie do 19.

W maju 2019 r. detalista ogłosił, że do wiosny 2020 r. otworzy 25 sklepów na wschodnim wybrzeżu w stanach Maryland, New Jersey, Nowym Jorku, Karolinie Północnej, Pensylwanii, Karolinie Południowej i Wirginii, tak by pod koniec 2020 roku sieć liczyła ponad 100 obiektów. Obecnie prowadzi 75 dyskontów w dziewięciu stanach na wschodnim wybrzeżu.

Zdjęcie: Shutterstock

Magdalena Weiss 2649 Artykuły

Niepoprawna recydywistka - związana z "Handlem" w latach 1999-2005 i ponownie od 2016 r. Tropi najnowsze trendy na rynku FMCG i zmiany w gospodarce. Amatorka kuchni greckiej i bibliotek publicznych. Mieszka kątem u trzech kotów.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.