Galeria Młociny: pierwsze w Warszawie lodowisko na dachu

29 listopada w warszawskiej Galerii Młociny rozpoczęło się zimowe szaleństwo pod gołym niebem. W bielańskim centrum powstało pierwsze w stolicy lodowisko znajdujące się na dachu budynku. Do uruchomienia lodowiska szykuje się też pobliska Galeria Północna.

By umilić odwiedzającym poszukiwania prezentów, w bielańskim centrum handlowym powstało pierwsze w Warszawie lodowisko znajdujące się na dachu budynku. Lodowisko będzie czynne przez całą zimę, od poniedziałku do soboty od godziny 10 do 22, natomiast w niedziele godzinę krócej.

Co więcej, na wszystkich tych, którzy zgłodnieją podczas robienia piruetów, czekać będzie oferta kulinarna Hali Hutnik. Są tu dziesiątki restauracji dla miłośników smaków w międzynarodowych odsłonach.

Wstęp oraz wypożyczalnia jest bezpłatna dla klientów Galerii Młociny po okazaniu paragonu/ów na kwotę minimum 10 zł z dnia, w którym klient będzie korzystał z lodowiska. Dla pozostałych wstęp na lodowisko 5 zł, wypożyczalnia łyżew 5 zł za godzinę, chodzik 10 zł za 30 min.

Do uruchomienia lodowiska szykuje się też pobliska Galeria Północna. Zarządca reklamuje je jako najbardziej kolorowe lodowisko w Polsce, pełne tęczowych barw, brokatu, światła, muzyki i najlepszej zabawy na lodzie. Ma ono mieć ponad 500 mkw., a jego taflę pokryją barwne pasy niczym grzywa jednorożca. Otwarcie 5 grudnia o godzinie 16.00 od strony ulicy Trakt Nadwiślański.

Z okazji otwarcia na lodowisku odbędzie się bal na lodzie, podczas którego zatańczy sam jednorożec. Będzie też możliwość ulepienia śnieżnej kuli, zatańczenia z tygryskiem, zabaw z jednorożcem oraz podziwiania pokazów wystrzału brokatu. 50 pierwszych osób otrzyma opaski jednorożca.

Na miejscu będzie można wypożyczyć łyżwy, kaski i chodziki do nauki jazdy na łyżwach. Przy lodowisku będzie także można pozostawić rzeczy w szatni. A jeśli łyżwiarze poczują głód, będą na nich czekać oscypki z grilla i ciepłe kiełbaski.

Cennik lodowiska: wejście: 5 zł/h, wypożyczenie łyżew: 5 zł, wypożyczenie pingwina do nauki jazdy: 10 zł, wypożyczenie kasku: 2 zł, szatnia obok lodowiska: 2 zł/szt.

Katarzyna Pierzchała 5229 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.