Andrzej Duda z wizytą w Mlekovicie

Prezydent RP Andrzej Duda odwiedził centralę Grupy Mlekovita w Wysokiem Mazowieckiem. Prezydent spotkał się z szefem firmy, ale także z jej pracownikami.

Prezydentowi Andrzejowi Dudzie podczas wizyty towarzyszyli Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz przedstawiciele władz samorządowych. Goście zwiedzali Wydział Serowni, w którym wytwarzany jest asortyment serów i serków, będących wizytówką firmy, w tym sery długodojrzewające z linii „Diamenty Konesera” czy nowości, jak np. paluszki serowe. Prezydentowi zaprezentowano proces produkcji, pakowania oraz przechowywania serów. Kolejnym etapem po Wydziale Serowni była wizyta w sklepie firmowym Mlekovitka. Następnie odbyło się spotkanie z pracownikami firmy.

– Jest to niezwykłe wydarzenie w historii Mlekovity, bo przez 91 lat jej istnienia dopiero po raz pierwszy gości w swoich progach głowę państwa. Dziś uruchomiliśmy też linię ciągłą do produkcji twarogów – mam nadzieję, że obecność prezydenta w tym dniu przyniesie nam szczęście – mówił podczas spotkania Dariusz Sapiński, prezes zarządu Grupy Mlekovita.

Zarówno podczas wizyty w firmie, jak i późniejszego spotkania z mieszkańcami powiatu wysokomazowieckiego, prezydent podkreślał, jak duże jest znacznie samej firmy Mlekovita, jak i pracy polskich rolników w ogóle dla krajowej gospodarki. - (...) Bo dzisiaj polskie rolnictwo to ogromna część polskiego przemysłu, to wielka część polskiego PKB, to ogromna część naszego cały czas wzrastającego eksportu – powiedział prezydent Andrzej Duda.

Mlekovita jest największym producentem i eksporterem produktów mleczarskich w Polsce. Asortyment ponad 1000 wyrobów wytwarzanych przez firmę trafia obecnie do 159 krajów świata, w tym do 28 państw Unii Europejskiej i do 131 krajów spoza UE. Z eksportu pochodzi ok. 30% przychodów firmy.

Wizytę zakończyła wymiana upominków między Prezesem Dariuszem Sapińskim a Prezydentem Andrzejem Dudą. Prezydent otrzymał kosz produktów marki MLEKOVITA wraz z przygotowanym na tę okazję serem Polski Prezydent. Zgromadzeni goście wraz z Prezesem Sapińskim przy specjalnym akompaniamencie odśpiewali tradycyjne „Sto lat” i złożyli Prezydentowi życzenia z okazji zbliżających się imienin.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.