Otwiera się pierwszy Eurospar w Warszawie [GALERIA]

W piątek 29 listopada w stołecznym centrum handlowym Blue City, w miejscu supermarketu Piotr i Paweł, zacznie działać pierwszy sklep Spar Group w Polsce - w koncepcie Eurospar.

Sklep nie przypomina dawnego Piotra i Pawła, który notował jedne z największych obrotów w poznańskiej sieci. W ostatnich sześciu miesięcach przeszedł gruntowną metamorfozę. Zmienił się nie tylko wystrój czy aranżacja półek, ale również otaczająca klientów przestrzeń. - Nowe są więc meble, podłogi a nawet elektryka – mówi portalowi HandelExtra.pl Marek Miętka, szef operacji detalicznych w spółce Wasz Sklep Spar. Dodaje, że na półkach zagościło też wiele nowych produktów, m.in. pod marką Spar.

Na zmniejszonej o 1 tys. mkw. (do 2,5 tys. mkw. sali sprzedaży) nowy operator sklepu zaproponował m.in. Bean Tree Caffe, czyli miejsce z bezpośrednim wejściem z galerii, z kawą, smoothies, kanapkami, panini, goframi, przekąskami słodkimi i słonymi. Nowością jest też stoisko włoskie z włoskimi produktami, importowanymi bezpośrednio od producentów. Jest też dział z piwami rzemieślniczymi, rozlewanymi na miejscu prosto z beczek. Wielu klientów ucieszy zapewne rozbudowany dział z daniami gotowymi „Kuchnia Polki” oraz tzw. strefa gorąca z daniami na ciepło, barem sałatkowym i surówkowym oraz przekąskami antipasi i oliwkami. Jest też piekarnia, która serwować będzie nie tylko pieczywo prosto z pieca, ale też ciasta i torty. Wydzielono ponadto dział z produktami dla wegan i wegetarian.

Eurospar może pochwalić się wieloma ekologicznymi rozwiązaniami, w tym bezfreonową instalacją chłodniczą i energooszczędną instalacją oświetleniową opartą na technologii LED.

Co jednak najważniejsze, Eurospar przejął pracowników po Piotrze i Pawle. W nowym sklepie zatrudnienie znalazły 54 osoby, w tym 46 pracujące tu od lat. 27 pracowników jest rekordzistami – przepracowało w tym miejscu już ponad 10 lat.

 

Katarzyna Pierzchała 3572 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.