Biedronka inwestuje w kasy samoobsługowe

Właściciel sieci Biedronka planuje, że do końca marca 2020 r. zainstaluje kasy samoobsługowe w 116 z 159 sklepów sieci działających w regionie warszawskim.

Spółka Jeronimo Martins region warszawski klasyfikuje jako samą stolicę oraz przyległe do niej satelickie miejscowości. Na tym terenie działa 159 Biedronek, włącznie z tą supernowoczesną, otwartą 26 listopada przy ul. Modlińskiej w Warszawie, o której pisaliśmy tutaj.

I to właśnie w tej najmłodszej Biedronce liczba kas samoobsługowych (6 głównych plus jedna w kąciku kawowym) po raz pierwszy przekroczyła liczbę tych tradycyjnych (4).

Jak dowiedział się portal handelextra.pl firma podjęła decyzję o szerokim wdrożeniu tego typu rozwiązań. Taki lub podobny model organizacji strefy kasy (w zależności m.in. od powierzchni sali sprzedaży) będzie preferowany w każdej nowej Biedronce. Zmiany obejmą też sklepy już działające. Które – jeszcze nie wiadomo.

I tak do końca pierwszego kwartału 2020 r. w 116 stołecznych Biedronkach zostaną zainstalowane kasy samoobsługowe. Jak na razie są w kilkudziesięciu placówkach.

Biedronka zarządza w Polsce siecią blisko 3000 sklepów.

O tym, które sieci wprowadzają do swoich placówek kasy samoobsługowe, jak reagują na nie klienci, ale także sami pracownicy sklepów pisaliśmy tutaj

Katarzyna Pierzchała 3461 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.