Trójmiejskie Delikatesy Merkus w Galerii Metropolia

27 listopada w gdańskiej Galerii Metropolia otworzyły swoje podwoje Delikatesy Merkus. To 13. sklep tej działającej w Trójmieście sieci.

Delikatesy zlokalizowane są na poziomie 0 i zajmują powierzchnię 800 mkw. Sala sprzedaży jest utrzymana w nowym wystroju, który odróżnia go od pozostałych 12 sklepów sieci.

Nowością jest m.in. nowoczesne stoisko piekarniczo-cukiernicze z ekspresem do kawy, rozbudowane stoisko garmażeryjne oraz poszerzony dział kuchni świata i produktów regionalnych.

Sklep Merkus w Galerii Metropolia będzie także wyposażony w wózki zakupowe dla osób starszych i niepełnosprawnych.

Delikatesy czynne są od poniedziałku do piątku w godzinach 7:00-21:00, natomiast w niedziele handlowe między 9:00 a 20:00.

Właściciele sklepów Merksu prowadzą działalność handlową od 28 lat. Nie należą do żadnej międzynarodowej korporacji. Stworzona przez nich firma jest firmą rodzinną z polskim kapitałem. Przynależą jednak do Grupy Zakupowej MerCo, skupiającej polskich kupców z rejonu Pomorza. 

Galeria Metropolia zlokalizowana jest w Gdańsku-Wrzeszczu przy ul. Kilińskiego 4. Jej powierzchnia najmu (GLA) wynosi 34 400 mkw.

Magdalena Weiss 3268 Artykuły

Niepoprawna recydywistka - związana z "Handlem" w latach 1999-2005 i ponownie od 2016 r. Tropi najnowsze trendy na rynku FMCG i zmiany w gospodarce. Amatorka kuchni greckiej i bibliotek publicznych. Mieszka kątem u trzech kotów.