Amazon z kolejną inwestycją w Polsce

Spółka właśnie ogłosiła otwarcie nowego centrum logistyki e-commerce w Gliwicach. Inwestycja przyczyni się do stworzenia ponad 1 000 nowych miejsc pracy.

Ten rok jest kluczowy z punktu widzenia operacji Amazona w Polsce. Firma otworzyła już dwa nowe centra logistyki - w Pawlikowicach i w Okmianach, a dziś, czyli 27 listopada, oficjalnie ogłosiła kolejną inwestycję, tym razem na Śląsku.
 
- Niezwykle cieszy nas fakt, że będziemy mogli stać się częścią lokalnej społeczności Gliwic i zaoferować mieszkańcom regionu nie tylko nowe miejsca pracy, ale także konkurencyjne wynagrodzenie, kompleksowy pakiet benefitów i bogate możliwości rozwoju zawodowego w prężnie rozwijającej się międzynarodowej firmie - mówi Steven Harman, wiceprezes ds. operacyjnych Amazon w Europie.

Pracownicy nowego centrum będą odpowiedzialni za realizację zamówień klientów na produkty o małej i średniej wielkości - takie jak książki, elektronika, czy rzeczy codziennego użytku. W wykonywaniu codziennych zadań będą ich wspierać innowacyjne technologie, w tym ponad 3 900 robotów transportowych. Zdaniem spółki technologia Amazon Robotics pomaga składować produkty na półkach i kompletować zamówienia. Rozwiązanie to pozwala także na znaczące zwiększenie przestrzeni magazynowej oraz ograniczenie czasu realizacji wysyłek. Centrum w Gliwicach będzie największym budynkiem Amazon w Polsce, wykorzystującym technologie Amazon Robotics.

- Polska była pierwszym krajem w Europie, gdzie we wrześniu 2015 r. wprowadzono Amazon Robotics. Wdrażanie tego typu rozwiązań jest świadectwem naszego zaangażowania w promowanie innowacyjności w obszarze logistyki z korzyścią zarówno dla naszych pracowników, jak i klientów - przypomina Steven Harman.

Inwestycja przyczyni się do stworzenia ponad 1 000 nowych miejsc pracy. Rekrutacja pracowników już trwa. Obecnie firma poszukuje m.in. inżynierów, informatyków, specjalistów z zakresu HR oraz kierowników operacyjnych. Więcej informacji na temat prowadzonych rekrutacji można znaleźć na stronie www.amazon.jobs/gliwice

Pracownicy gliwickiego centrum otrzymają konkurencyjne wynagrodzenie oraz pakiet benefitów, w tym prywatną opiekę medyczną, darmowy transport do i z pracy na wybranych trasach, obiad za 1 zł czy ubezpieczenie na życie. Dodatkowo, Amazon prowadzi program "Postaw na Swój Rozwój", w ramach którego osoby z ponad rocznym stażem pracy będą mogły otrzymać do 26 tys. zł przez okres czterech lat na opłacenie wybranych kursów i szkoleń.

Joanna Hamdan 13849 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.