InPost ma już 6000 paczkomatów

Paczkomat nr 6000 stanął w małopolskiej Suchej Beskidzkiej. Firma zapewnia, że jest gotowa do obsługi przesyłek w szczycie świątecznym, zwyczajowo rozpoczynającym się w Black Friday - czyli w tym roku 29 listopada.

Klienci mogą korzystać też z opcji „szybkie nadania” – bez rejestracji, logowania i kolejek, obniżonych cen przesyłek oraz otwierać skrytki z poziomu aplikacji – bez dotykania ekranu paczkomatu.

- W tym roku postawiliśmy na mocny rozwój infrastruktury, co procentuje, bo jesteśmy najszybszym dostawcą paczek w Polsce – podkreśla Rafał Brzoska, prezes InPostu. - W ponad 98% dotrzymujemy terminu D+1, a to właśnie cenią klienci. Przygotowaliśmy się nie tylko na świąteczny szczyt paczkowy, ale przede wszystkim na stałą obsługę szybko rosnących wolumenów w naszej sieci – tłumaczy.

I wymienia, że tylko w tym roku firma wprowadziła rewolucyjne zmiany w sposobie odbioru przesyłek przez aplikację w ramach akcji Go Mobile!, uruchomiła usługi typu szybkie nadania, obniżyła ceny, równocześnie rozbudowała sieć paczkomatów do 6000 i mocno inwestowała w nowe sortownie.

- Nie zwalniamy tempa. W przyszłym roku będziemy kontynuować naszą strategię rozwoju. O skali prowadzonych inwestycji najlepiej świadczy fakt, że w jeszcze w ubiegłym roku w tym samym okresie mieliśmy 4300 paczkomatów – zauważa prezes InPost.

Brzoska podkreśla, że InPost rozbudowuje swoją infrastrukturę równomiernie w całych kraju. - Nasz 6000. paczkomat stanął w liczącej nieco ponad 9000 mieszkańców Suchej Beskidzkiej. Chcemy, aby każdy nasz klient niezależnie od tego czy mieszka w milionowym mieście, czy w liczącej kilkuset mieszkańców gminie miał dostęp do wyjątkowej jakości i wygody jaką oferują nasze paczkomaty – podkreśla.

W listopadzie InPost zawarł bezpośrednią umowę na obsługę dostaw i zamówień z AliExpress, globalną platformą z Grupy Alibaba. Tym samym stał się dla AliExpress strategicznym partnerem w Polsce. Od 21 listopada 2019 br. klienci platformy mogą więc odebrać przesyłki z Chin w paczkomatach InPostu w całej Polsce. Taka opcja dostawy jest dostępna bezpośrednio na stronach AliExpress podczas dokonywania zakupu, tak jak w polskich sklepach internetowych. Według danych Gemius z oferty światowego giganta branży e-commerce skorzystał już co ósmy polski internauta – jest on w samej czołówce najczęściej wybieranych platform zakupowych w Polsce.

 InPost udostępnił ponadto rozwiązanie pozwalające na zarządzanie paczkomatem i skrytką z poziomu aplikacji (rozwiązanie jest dostępne w 95% maszyn). Pozostałe starsze urządzenia są sukcesywnie modernizowane do najnowszego standardu.

InPost to największy w Polsce operator logistyczny, w którego zainwestowały amerykańskie fundusze inwestycyjne Advent International i KKR. Firma oferuje usługi kurierskie oraz dostawy za pośrednictwem ogólnopolskiej sieci paczkomatów InPost dla klientów indywidualnych oraz instytucjonalnych, w tym kompleksowe usługi dedykowane branży e-commerce.

Katarzyna Pierzchała 3463 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.