Maxi Zoo z 1. sklepem w formacie wolnostojącym

28 listopada sieć sklepów z karmą i akcesoriami dla zwierząt otworzy nowy, flagowy sklep zlokalizowany w Warszawie na Gocławiu przy ul. Ostrobramskiej. Będzie to 40. sklep tej sieci w Polsce.

Do końca roku sieć planuje otworzyć jeszcze 3 placówki. 

Nowy sklep przy ul. Ostrobramskiej w Warszawie będzie zlokalizowany w bezpośrednim sąsiedztwie dużego osiedla mieszkaniowego, operatora spożywczego Lidl i sklepu sportowego Decathlon. Sieć Maxi Zoo liczy ponad 1,6 tys. sklepów dla zwierząt w dwunastu europejskich krajach, od Danii po Włochy.

Nowa placówka w Polsce będzie miała powierzchnię 505 mkw., w tym salę sprzedaży o powierzchni 455 mkw. oraz własny parking.

– Jest to nasz flagowy sklep. Chcemy, żeby Maxi Zoo było zawsze blisko i zapewniało maksymalną wygodę i komfort podczas robienia zakupów klientom i ich zwierzętom, które są u nas zawsze mile wdziane - mówi Grzegorz Kaprzyk, head of real estate w Maxi Zoo Polska. - Prowadząc więc dalszą ekspansję w dużej mierze będziemy opierać się na obiektach w formacie „standalone”, które gwarantują wygodę dla naszych klientów i położone są blisko ich miejsca zamieszkania. Lokalizacja przy ul. Ostrobramskiej była starannie wybrana, aby zaspokoić potrzeby mieszkańców tej części Warszawy. Dzięki temu nasz sklep jest dobrze skomunikowany, zapewnia łatwy wjazd czy własny parking – komentuje Grzegorz Kaprzyk, head of real estate w Maxi Zoo Polska.

Aktualnie spółka dysponuje na polskim rynku łącznie 40 sklepami działającymi w kilkunastu miastach, m.in. w: Poznaniu, Katowicach, Opolu, Sosnowcu, Białymstoku, Wołominie, Piasecznie, Lublinie, Wrocławiu, Bytomiu, Gdyni, Swarzędzu, Tychach, Krakowie, Łodzi, Milanówku, Zabrzu, Tarnowie, Kaliszu czy Radomiu. W 2019 roku sieć rozpoczęła sprzedaż online i otworzyła sklep – https://www.maxizoo.pl/ . Maxi Zoo jest częścią Grupy Fressnapf, która działa w dwunastu krajach europejskich, głównie pod szyldem Maxi Zoo, generując rocznie obroty na poziomie 2 mld euro.

Maxi Zoo weszło na polski rynek w 2012 r.

Magdalena Weiss 2656 Artykuły

Niepoprawna recydywistka - związana z "Handlem" w latach 1999-2005 i ponownie od 2016 r. Tropi najnowsze trendy na rynku FMCG i zmiany w gospodarce. Amatorka kuchni greckiej i bibliotek publicznych. Mieszka kątem u trzech kotów.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.