Analitycy podnoszą wycenę Eurocashu

Adrian Górniak z DM BDM podniósł cenę docelową akcji Eurocashu do 23,9 zł i wydał rekomendację "akumuluj".

Oznacza to 7,8-proc. potencjał wzrostu cen akcji.

- Wyniki 3Q’19 przyniosły mocniejszą poprawę niż zakładaliśmy w poprzednim raporcie. Zarząd podtrzymał, że zakończenie integracji w detalu nastąpi w ’19, a pozytywne trendy się utrzymują - piszą analitycy DM BDM w raporcie.

- Wraz z optymalizacją biznesu w EC Dystrybucja oraz wysoką inflacją powinno to wspierać wyniki w ’20. Władze spółki zapowiedziały także aktualizację strategii dla części detalicznej na początku ’20.

W rekomendacji analitycy prognozują, że w 4Q’19 grupa osiągnie 6,06 mld zł obrotów, co w ujęciu całorocznym dałoby 24,65 mld zł przychodów i 87 mln zł oczyszczonego zysku netto.

- Spodziewamy się, że rezultaty spółki w ’20 przyniosą dodatnią dynamikę. Na poziomie przychodów oczekujemy 25,7 mld zł, zysk netto powinien być bliski 110 mln zł. - przewiduje dalej Adrian Górniak. - Oczekujemy, że na wzrost wyników pozytywnie będą wpływały przede wszystkim zakończenie integracji w części detalicznej oraz ekspansja sieci, przy czym nasze założenia są bardziej konserwatywne niż w strategii grupy (nowa strategia rozwoju ma być przedstawiona przy okazji publikacji wyników za ’19), a także prowadzone działania w formacie EC Dystrybucja i rosnąca inflacja. Wśród czynników ryzyka dostrzegamy m.in. rynek pracy, utratę kontraktu dla PKN Orlen, ewentualne wprowadzenie podatku od obrotu (szacunkowo ok. 35-40 mln zł) oraz zmianę w stawkach akcyzy - wylicza analityk.

Zalecenie z poprzedniej rekomendacji brzmiało "trzymaj". Cena akcji Eurocashu na GPW wynosi w piątek przed 16:00 22,12 zł.

Magdalena Weiss 2597 Artykuły

Niepoprawna recydywistka - związana z "Handlem" w latach 1999-2005 i ponownie od 2016 r. Tropi najnowsze trendy na rynku FMCG i zmiany w gospodarce. Amatorka kuchni greckiej i bibliotek publicznych. Mieszka kątem u trzech kotów.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.