Pospay jest już w wersji online

Fiskalny Terminal Płatniczy Pospay jest już w wersji online. Posnet, jego producent, zaprezentował urządzenie na targach RetailShow 2019.

Fiskalny Terminal Płatniczy Pospay Online to pierwsze na rynku połączenie kasy, drukarki fiskalnej i terminala płatniczego. Urządzenie jest kompletnym rozwiązaniem dla biznesu w erze urządzeń online i rosnącej popularności transakcji bezgotówkowych. Akceptuje transakcje wszystkimi rodzajami kart płatniczych oraz płatności dokonywane za pomocą aplikacji mobilnych: BLIK, Android Pay, Samsung Pay i Apple Pay.

Jest przeznaczone dla wielu branż i zawodów, m.in.: gastronomii, gabinetów lekarskich, salonów kosmetycznych, warsztatów samochodowych czy fitness klubów, a także małych i średnich punktów handlowych.

Pospay w wersji online po raz pierwszy został zaprezentowany na targach RetailShow 2019 (20-21 listopada). I od razu posypały się nagrody, m.in. Innowacja Roku 2019 i Innowacja Handlu 2019.

Era urządzeń online

Online to kategoria urządzeń fiskalnych, które komunikują się z Centralnym Repozytorium Kas (CRK), prowadzonym przez Szefa Krajowej Administracji Skarbowej. Kasy i drukarki online przesyłają do CRK szereg danych m.in.: raporty dobowe, paragony fiskalne, dokumenty niefiskalne, a także informacje o dokonanych przeglądach okresowych.

Użytkownik kasy online musi zapewnić dostęp do internetu, dzięki czemu możliwe jest połączenie z Repozytorium. Zaprezentowany Pospay Online zapewnia bezprzewodowe połączenie z CRK za pomocą, dołączonej do zestawu karty SIM lub sieci WiFi.

Ze względu na ergonomiczne kształty, wydajne akumulatory i stały dostęp do internetu Pospay Online jest urządzeniem mobilnym. Może długo pracować w dowolnym miejscu bez ładowania - w biurze, sklepie czy w terenie.

Połączenie funkcji kasy, drukarki fiskalnej i terminala płatniczego w jednym, sprawia, że może ono działać zarówno jako autonomiczne urządzenie fiskalne (w trybie kasowym), jak też być elementem większego systemu sprzedaży (tryb drukarkowy).

Jak podkreśla producent, wielofunkcyjność Pospay Online przynosi wiele korzyści przedsiębiorcy. Np. wydanie paragonu klientowi i wydruk z terminala płatniczego odbywa się z tego samego urządzenia, co znacząco podnosi jakość obsługi klienta.

Kolejną korzyścią dla przedsiębiorcy jest fakt, że nie trzeba oddzielnie podpisywać umowy ze sprzedawcą urządzenia fiskalnego i operatorem płatności bezgotówkowych. Wszystko sfinalizuje się w jednym miejscu.

Posnet jest jednym z największych producentów oraz dystrybutorów urządzeń fiskalnych w Polsce. To firma z polskim kapitałem, działająca na rynku od 26 lat. Posiada sześć oddziałów w kraju, zatrudnia ponad 250 fachowców, a swoje produkty sprzedaje poprzez sieć 1700 autoryzowanych dealerów i przedstawicieli handlowych.

Produkty firmy znalazły już ponad milion nabywców. Do klientów Posnetu należą tak znane marki jak: Biedronka, Lotos, Media Markt, IKEA, McDonald’s, KFC, Hotel Sheraton, Hotel Marriott czy H&M, ale również średnie i małe firmy handlowe i usługowe.

Posnet ma kompletną ofertę sprzętową dla sektora handlowego, w ramach której znajdują się kasy i drukarki fiskalne oraz szeroki zestaw urządzeń peryferyjnych. Jest właścicielem Lubelskiej Fabryki Wag – FAWAG oraz spółki Krypton Polska. Ta ostatnia firma zajmuje się konstruowaniem zaawansowanych rozwiązań w zakresie bezpieczeństwa teleinformatycznego. Posnet jest również strategicznym partnerem w Polsce firmy Diebold Nixdorf (dawniej Wincor Nixdorf) oraz dystrybutorem urządzeń takich firm jak Honeywell, Hisense i Elo Touch System.

Katarzyna Pierzchała 3548 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.