Stokrotka z nowym konceptem sklepu

Mowa o formule Stokrotka Optima testowanym obecnie w Lublinie. Na razie działają dwie tego typu placówki, w przyszłości może być ich więcej.

Stokrotka to sieć sklepów należąca od ubiegłego roku do litewskiego inwestora Maxima Grupe, a stworzona 25 lat temu przez firmę Eden.

Obecnie Stokrotka ma 622 sklepów.

Teraz na rynek wchodzi nowa formuła Stokrotki - Stokrotka Optima. Dwa sklepy pod tym szyldem działają już w Lublinie - jeden na Alei Kraśnickiej, drugi - przy ul. Harnasie. Stokrotka Optima zaczęła działalność w Lublinie, bo tu mieści się centrala Stokrotki z całym zapleczem kompetencyjnym oraz bazą logistyczną.

Nowa formuła ma dedykowaną identyfikację wizualną, jednak elementy charakterystyczne dla całej sieci zostały zachowane. Powierzchniowo są zbliżone do supermarketów Stokrotka, a więc mają ok. 600 mkw. Jak dość enigmatycznie informuje operator, Stokrotka Optima różni się od tradycyjnych Stokrotek "asortymentem oraz polityką cenową". Operator broni się jednak przez nazwaniem nowych sklepów dyskontami. - Stokrotka Optima wyróżnia się wyselekcjonowanym portfolio produktów oraz konkurencyjnymi cenami - tłumaczy Paweł Paziewski, dyrektor ds. integracji operacyjnej w Stokrotce.

Z kolei Mirosław Wawryszczuk, dyrektor marketingu i sprzedaży, członek zarządu Stokrotka przyznaje, że firma cały czas uważnie obserwuje, co się dzieje na rynku oraz szuka takich rozwiązań, które będą stanowiły kolejny krok w rozwoju firmy. - Stokrotka Optima ma być przestrzenią, dzięki której firma uzyska odpowiedź na pytanie, jakie rozwiązania są najbardziej korzystne z punktu widzenia klientów - wyjaśnia.

Jeśli pomysł się powiedzie Stokrotka Optima ma szanse na powstanie w kolejnych lokalizacjach. Na razie obie testowe placówki funkcjonują jako sklepy własne firmy.

 

Joanna Hamdan 10971 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.