Polomarket szuka partnerów do przekazywania żywności

Polomarket, w ramach działań przeciwdziałających marnowanie żywności, wdraża odpowiednie procedury w sklepach i tym samym poszukuje organizacji pozarządowych do współpracy w zakresie nieodpłatnego przekazywania produktów spożywczych.

18 września 2019 r. weszła w życie Ustawa o przeciwdziałaniu marnowaniu żywności, która nakłada na sklepy prowadzące sprzedaż produktów spożywczych obowiązek zawarcia umowy z organizacją pozarządową. Przez pierwsze dwa lata obowiązywania ustawy zapisy dotyczy tylko placówek o powierzchni sprzedaży przewyższającej 400 mkw. W późniejszym okresie obejmie ona również mniejsze sklepy, czyli te o powierzchni ponad 250 mkw., a to oznacza, że do 18 lutego 2020 r. mają one obowiązek podpisania umów z organizacjami pozarządowymi. Jeśli nie wywiążą się z tego, będą płaciły kary. To dlatego sieci, w tym Polomarket, intensyfikują działania w tym zakresie.

- Każdego dnia staramy się ograniczać marnowanie żywności w łańcuchu dostaw w naszej sieci. Teraz, w związku z wprowadzeniem ustawy o przeciwdziałaniu marnowaniu żywności, rozszerzamy nasze działania - mówi Bartosz Pietruszka, dyrektor operacyjny Polomarket.

Sieć rozpoczęła więc aktywne poszukiwania partnerów, którym będzie przekazywać nadwyżki żywności. Akcji podlegać będą m.in. te produkty, którym kończy się termin przydatności do spożycia, a także te nieprzeznaczone do sprzedaży ze względu na wady wyglądu lub opakowań. Trwają przygotowania do wdrożenia odpowiednich procedur w sklepach oraz pierwsze rozmowy z organizacjami zainteresowanymi współpracą.

Wszystkie organizacje pożytku publicznego, spełniające wymogi ustawowe, zajmujące się przekazywaniem żywności osobom potrzebującym Polomarket zaprasza do kontaktu z centralą Grupy lub bezpośrednio z kierownikami ponad 280 sklepów na terenie całej Polski.

Polomarket to polska sieć supermarketów, którą tworzą spółki detaliczne prowadzące sklepy. W skład Grupy wchodzi również spółka logistyczna.

O obowiązującej od września Ustawie pisaliśmy m.in. tutaj.

Ilona Mrozowska 4426 Artykuły

W „Handlu” od 2005 r. Blisko tematyki przemysłowej i producenckiej. Właścicielka białej kulki, czyli szynszyli o imieniu Tula.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.