Iglotex wybuduje nowy zakład produkcyjny

Będzie to najnowocześniejszy obiekt w tej części Europy.

Na zdjęciu: Maciej Włodarczyk, prezes Iglotexu

Rada nadzorcza Iglotexu podjęła decyzję o budowie nowego zakładu produkcyjnego i oddziału dystrybucyjnego w Skórczu. Fabryka w Skórczu ma być najnowocześniejszym zakładem przetwórstwa spożywczego w tej części Europy.

Ponadto w 18 listopada Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna w Sopocie wydała decyzję o wsparciu dla firmy, polegającym na przyznaniu ulg podatkowych w związku z inwestycją w budowę nowego zakładu produkcyjnego
i oddziału dystrybucyjnego w Skórczu.

Fabryka wraz z częścią magazynową, oddziałem dystrybucyjnym i częścią biurowo-administracyjną powstanie na działce przy ul. Leśnej 2 w Skórczu. Łączna powierzchnia nowego obiektu wyniesie około 24 400 mkw. i będzie obejmowała – zakład produkcyjny o powierzchni 13 600 mkw. z nowoczesnym parkiem maszynowym, magazyny o powierzchni 9 000 mkw., oddział dystrybucyjny z flotą ponad 70 pojazdów oraz część biurową o powierzchni 1 800 mkw. Generalnym wykonawcą inwestycji będzie firma Dekpol.

- Zgodnie z przyjętym harmonogramem rozpoczęcie prac budowlanych jest planowane w pierwszej połowie stycznia 2020 r. Umaszynowienie i kolejne etapy rozruchu nowego zakładu produkcyjnego są planowane w miesiącach czerwiec-wrzesień 2020 r. Uzyskanie pozwolenia na użytkowanie i zapewnienie regularnego działania nowego zakładu produkcyjnego jest spodziewane w trzecim kwartale 2020 r. Z kolei oddział dystrybucyjny rozpocznie pracę już w czerwcu przyszłego roku - zapowiada Maciej Włodarczyk, prezes zarządu Iglotexu.

W nowym zakładzie będą produkowane pierogi, uszka, pizza i zapiekanki, a dalszej przyszłości Iglotex planuje również uruchomienie produkcji dań gotowych.

Fabryka, współpracując z kilkuset dostawcami, będzie obsługiwała kilkadziesiąt sieci handlowych, natomiast oddział dystrybucyjny kilka tysięcy klientów detalicznych i gastronomicznych.

- Bardzo istotne jest dla nas, aby nowy zakład produkcyjny w jak najmniejszym stopniu oddziaływał na środowisko. Poprzez wykorzystanie odpowiednio wyskalowanych, energooszczędnych maszyn i napędów, zostanie zdecydowanie obniżona energochłonność procesów produkcji. Dodatkowo dzięki wysoce zaawansowanej automatyzacji procesu produkcyjnego zdecydowanie zwiększymy wykorzystanie surowców - tłumaczy Maciej Włodarczyk.

Fabryka da miejsca pracy dla około 680 osób, w tym częściowo na warunkach pracy chronionej.

Przypomnijmy. W nocy z 26 na 27 maja 2019 r., około godziny 01:40, doszło do wybuchu pożaru w zakładzie produkcyjnym firmy Iglotex w Skórczu, w województwie pomorskim. Żaden z pracowników nie ucierpiał, ale zniszczeniu uległo ok. 98% parku maszynowego, 90% infrastruktury technicznej oraz 80% powierzchni biurowej i produkcyjno-magazynowej. Zapadła więc decyzja o odbudowie zakładu. Szczegóły tutaj.

Joanna Hamdan 11088 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.