Gelateria Ice Dream w Galerii Katowickiej i Avenidzie

Nowe stoiska, wraz z działającą od kwietnia br. lodziarnią w warszawskiej Arkadii to początek, budowanej przez markę, ogólnopolskiej sieci lodziarni opierających się na koncepcie "self-service ice cream".

Gelateria Ice Dream w Galerii Katowickiej zostanie otwarta 28 listopada, a w poznańskiej Avenidzie 6 grudnia. 

- Choć zbliża się zima, a my mówimy o lodach, koniec bieżącego roku to dla nas bardzo gorący okres - mówi Jakub Szeliga, współzałożyciel gelaterii Ice Dream. - Dwa otwarcia, dwa polskie miasta, dwie galerie handlowe i zupełnie nowa dla mieszkańców Katowic i Poznania propozycja na jedzenie lodów. Doświadczenie wyniesione z warszawskiej Arkadii pokazało nam, że koncept jest atrakcyjny zarówno dla klientów, jak i dla samego centrum. Niespotykany pomysł na serwowanie i jedzenie lodów to z jednej strony nowość dla konsumentów, z drugiej - dobry sposób na urozmaicenie strefy foodcourt - przekonuje Jakub Szeliga.
 
Koncepcja „self service ice cream” opiera się na tym, że lodowy deser każdy tworzy samodzielnie. Najpierw należy wybrać wafelek lub kubeczek, potem nałożyć wybrane smaki włoskich lodów, a następnie udekorować je rozmaitymi dodatkami. Na koniec deser jest ważony przy kasie, a jego cena zależy od wagi gotowej porcji.  

W ofercie Ice Dream znajdują się smaki tradycyjne, takie jak śmietanka czy czekolada, ale też bardziej zaskakujące, jak zielona herbata, czarna wanilia czy słony karmel. Z myślą o dzieciach powstają propozycje smakowe takie jak np. jednorożec, wata cukrowa czy niebieskie migdały, a pod kątem wegan owocowe sorbety. Koncept charakteryzuje się także dużą ilością dodatków, wśród których można znaleźć m.in. kuleczki jadalnego brokatu, cząstki świeżych owoców, domowe marmolady oraz kolorowe i błyszczące posypki.

Joanna Hamdan 14024 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.