Marka Polskie Mięso. Polska smakuje. Edycja 2.0

Związek Polskie Mięso rozpoczyna II edycję ogólnopolskiej kampanii informacyjnej.

Na zdjęciu: Tomasz Jakubiak i Agata Dąbrowska zostali ambasadorami kampanii

Na początku 2018 r. producenci skupieni w Związku Polskie Mięso przeprowadzili kilkumiesięczną kampanię propagującą zalety drobiu i wieprzowiny pod hasłem "Białe czy czerwone? Pewne jest jedno. Polskie Mięso". Obecnie rozpoczyna się druga odsłona tej akcji. Projekt ma spopularyzować wiedzę o mięsie drobiowym i wieprzowym oraz zaprezentować fakty i mity dotyczące spożywania mięsa. Ambasadorami kampanii zostali dietetyczka Agata Dąbrowska oraz znany kucharz Tomasz Jakubiak. Ekspertem akcji jest prof. dr hab. Agnieszka Wierzbicka z SGGW.

- Po sukcesie I edycji kampanii "Marka Polskie Mięso. Polska Smakuje" zdecydowaliśmy się na kontynuację projektu, ponieważ mamy świadomość tego, ile jest jeszcze do zrobienia w obszarze popularyzacji rzetelnej wiedzy na temat mięsa - przekonuje Witold Choiński, prezes zarządu Związku Polskie Mięso. - Skala powielanych mitów, danych i badań, które dawno już zdążyły się już zdezaktualizować, nadal jest duża. Mamy więc sporo wyzwań w zakresie edukacji konsumentów. Zależy nam, by Polacy mieli świadomość tego, że polski drób i wieprzowina to doskonała jakość, smak i walory odżywcze niezbędne w każdej zbilansowanej diecie - podkreśla.

Działania w ramach projektu obejmą cykl spotkań informacyjno-promocyjnych, aktywności w social mediach oraz na stronie pewnejestjedno.pl, a także lokowanie produktu w telewizji (programy śniadaniowe TVP i TVN) i prasie.

Akcja potrwa do 31 marca 2020 r. i została sfinansowana z Funduszu Promocji Mięsa Wieprzowego oraz Funduszu Promocji Mięsa Drobiowego.

Magdalena Weiss 2601 Artykuły

Niepoprawna recydywistka - związana z "Handlem" w latach 1999-2005 i ponownie od 2016 r. Tropi najnowsze trendy na rynku FMCG i zmiany w gospodarce. Amatorka kuchni greckiej i bibliotek publicznych. Mieszka kątem u trzech kotów.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.