Kolejne Lidle na mapie Polski

W czwartek 28 listopada ruszyły: 19. sklep Lidl w Łodzi, pierwszy w Krościenku nad Dunajcem, również pierwszy w Kątach Wrocławskich, piąty w Bytomiu i 35. w Warszawie.

Daje to 5 otwarć tylko jednego dnia. Z wyliczeń handelextra.pl wynika, że sieć Lidl będzie liczyć po nich 708 placówek.

Jak wskazuje sam operator, najbardziej wyczekiwany przez mieszkańców to Lidl w Kątach Wrocławskich, który powstał dosłownie na ich prośbę. W tym celu założyli oni nawet grupę na Facebooku, pisali do infolinii Lidla i wysyłali prośby, aby firma otworzyła sklep w tej miejscowości.

Udało się. W czwartek, 28 listopada, o godzinie 7:00 przy ul. Handlowej 1 otwarty zostanie pierwszy sklep Lidl w Kątach Wrocławskich. Z okazji otwarcia na klientów czekać będzie specjalna oferta produktów w promocyjnych cenach.

Wcześniej, bo 21 listopada Lidl otworzył dwa nowe sklepy - w Bydgoszczy i Gdańsku a 14 listopada - w Puławach. Placówka w Puławach jest 701. sklepem sieci Lidl w Polsce. Lidl nr 700 został otwarty 24 października w Warszawie.

Lidl nie ustaje w rozbudowie swojej sieci, tak jak jego największy konkurent, czyli Biedronka, która zbliża się do otwarcia trzytysięcznej placówki w Polsce.

Oba dyskonty przekonują, że ich nowe sklepy pełne są nowatorskich rozwiązań. Lidl w Łodzi, Bytomiu, w Krościenku nad Dunajcem, Kątach Wrocławskich i w Warszawie (przy ul. Ostrobramskiej 97B), tak jak wszystkie nowo otwierane placówki, pełne są ekologicznych rozwiązań, w tym m.in. ogrzewanie wykonane w oparciu o gruntowe pompy ciepła, odzysk ciepła z urządzeń chłodniczych czy energooszczędne oświetlenie LED.

Z kolei Biedronka uruchomiła właśnie placówkę w Warszawie przy ul. Modlińskiej, którą również wyróżniają proekologiczne rozwiązania technologiczne – m.in. panele fotowoltaiczne, stacja ładowania pojazdów elektrycznych, ale także komunikacja marketingowa w sklepie na ekranach LCD zamiast papieru. O najnowszej Biedronce więcej piszemy tutaj.

 

 

 

 

 

 

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.