Książka laureatów konkursu "Piórko 2019" w Biedronce

Od 18 listopada w sklepach sieci dostępna będzie książka dla dzieci pt. "O królewiczu, który się odważył!", autorstwa Katarzyny Wierzbickiej z ilustracjami Julii Hanke - laureatów konkursu "Piórko. Nagroda Biedronki za książkę dla dzieci".

Wydana przez Wydawnictwo Zielona Sowa książka dostępna będzie wyłącznie w sklepach sieci Biedronka.

Książka "O królewiczu, który się odważył!", to opowieść napisana i zilustrowana przez laureatów konkursu „Piórko. Nagroda Biedronki za książkę dla dzieci”.

Autorem tekstu jest Katarzyna Wierzbicka, która pracuje w przedszkolu. Uwielbia książki fantasy, choć przyznaje, że ma zdecydowanie za mało czasu na czytanie. Kocha musicale i podróże. Prowadzi również bloga, na którym można znaleźć historyjki o życiu z dziećmi oraz pisane z przymrużeniem oka przemyślenia na tematy związane z macierzyństwem. Ukończyła Bibliotekoznawstwo i Informację Naukową na Uniwersytecie Warszawskim, obecnie studiuje podyplomowo pedagogikę.

"O królewiczu, który się odważył!" ozdobiły ilustracje Julii Hanke, absolwentki architektury krajobrazu w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. 26-letnia warszawianka do tej pory grafiką zajmowała się głównie w wydaniu biznesowym, przygotowując ilustracje do animacji dla firm. O konkursie dowiedziała się przypadkowo, stojąc przy kasie w osiedlowej Biedronce. 

Konkurs „Piórko. Nagroda literacka Biedronki za książkę dla dzieci” powstał z myślą o najmłodszych czytelnikach, by wspierać i rozpowszechniać wśród nich zamiłowanie do książek. Celem jego inicjatorów było także wsparcie zdolnych twórców, których prace do tej pory nie były publikowane. Nagrodą dla każdego z laureatów – debiutującego autora i ilustratorki – było 100 tys. zł.

Uroczysta gala podsumowująca tegoroczną - już trzecią - edycję konkursu dla debiutujących pisarzy i ilustratorów odbyła się 14 listopada w Budynku Senator przy ul. Bielańskiej 12 w Warszawie (na zdjęciu). 

Pierwsza edycja konkursu "Piórko", którego inicjatorem jest Jeronimo Martin, właściciel sieci sklepów Biedronka odbyła się w 2015 r. Do tej pory w jego ramach ukazały się cztery książki dla najmłodszych odbiorców: w 2015 r.: „Szary domek” Katarzyny Szestak, ilustrowany przez Natalię Jabłońską; w 2016 r.: „Córka bajarza” Moniki Radzikowskiej z ilustracjami Moniki Białej; w 2017 r.: „Nieustraszony Strach na Wróble” Grzegorza Majchrowskiego z ilustracjami Marii Giemz; w 2018 r.: „Mały Saj i wielka przygoda” autorstwa Magdaleny Wiśniewskiej z ilustracjami Marcina Macięgi.

Joanna Hamdan 9968 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }