Wojciech Kruszewski odchodzi z Lewiatana

Wieloletni prezes Lewiatan Holding Wojciech Kruszewski przechodzi na emeryturę. W przyszłym roku zastąpi go Robert Rękas, od lutego br. członek zarządu Lewiatana.

Tę zaskakującą decyzję usłyszeliśmy podczas gali z okazji 25-lecia Polskiej Sieci Handlowej Lewiatan, która odbyła się w czwartek 14 listopada br. w DoubleTree by Hilton Hotel & Conference Centre Warsaw.

Wojciech Kruszewski we wzruszającej przemowie ujawnił, że podjął decyzję o niekandydowaniu na stanowisko prezesa na kolejną kadencję. - Po latach pracy w branży handlowej przechodzę na emeryturę – poinformował gości gali.

Dodał, że jego kadencja kończy się w czerwcu 2020 r. a Rada Nadzorcza Lewiatana Holding wybrała już jego następcę. Prezesem zarządu zostanie Robert Rękas, od lutego br. członek zarządu spółki.

Robert Rękas pracuje w Lewiatanie od września 2013 r. Wcześniej związany był z Eurocashem, gdzie był regionalnym dyrektorem operacyjnym oraz z Coca-Colą Hellenic Bottling Company. Jest absolwentem Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie oraz studiów podyplomowych m.in. na Akademii Leona Koźmińskiego oraz Politechnice Rzeszowskiej.

Wojciech Kruszewski to legenda polskiego handlu. W latach 90. był właścicielem i dyrektorem zarządzającym przedsiębiorstwa handlowego, które weszło w skład utworzonej spółki akcyjnej „Lewiatan Kujawy”, a później DLS SA. W latach 1999–2004 pełnił funkcję prezesa zarządu DLS, następnie do 2005 r. przewodniczącego rady nadzorczej tej spółki. Od 2005 r. nieprzerwanie sprawuje funkcję prezesa zarządu spółki Lewiatan Holding SA. Piastuje również stanowisko wiceprzewodniczącego Rady Polskiej Izby Handlu.

W ubiegłym roku sprzedał Eurocashowi swoje udziały w Asterii Holding, która prowadzi 26 sklepów pod szyldem Lewiatan.

 

Katarzyna Pierzchała 5277 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.