Produkty Unilevera wracają do Kauflandu

Nieco ponad rok po spektakularnym zerwaniu relacji biznesowych Unilever i Kaufland powróciły do współpracy.

Na zdjęciu: produkty marki Knorr w Kauflandzie w Akwizgranie, 2017 rok.

Kaufland publicznie zrezygnował z umowy z Unileverem i wycofał jego produkty z półek pod koniec roku 2018. Teraz firmy doszły jednak do porozumienia, co pokazuje, że po cichu prowadziły jednak negocjacje. Nic dziwnego - szacowane łączne obroty obu podmiotów w skali międzynarodowej to - bagatela - 300 mln euro.

Jednak minie trochę czasu, zanim asortyment wielu marek Unilevera powróci na półki dyskontowych hipermarketów Grupy Schwarz w całej Europie, ponieważ w międzyczasie znalazły się tam alternatywy. Jak donosi Lebensmittel Zeitung, obie firmy ucierpiały z powodu zerwania współpracy. 480 produktów marek Knorr, Lipton, Ben & Jerry's, Axe, Domestos, czy Dove ma swoich amatorów. Obie firmy zgodnie komentują: „Cieszymy się z zawarcia umowy, dzięki której obie strony mogą ponownie umieścić konsumenta w centrum relacji biznesowych”.

O przyczynach rocznej separacji obu przedsiębiorstw pisaliśmy na handelextra.pl tutaj.

Zdjęcie: Shutterstock

Magdalena Weiss 2597 Artykuły

Niepoprawna recydywistka - związana z "Handlem" w latach 1999-2005 i ponownie od 2016 r. Tropi najnowsze trendy na rynku FMCG i zmiany w gospodarce. Amatorka kuchni greckiej i bibliotek publicznych. Mieszka kątem u trzech kotów.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.