900. sklep Carrefour i to w nowym formacie [GALERIA]

Pierwszy w kraju Carrefour BIO zaczął działać 15 listopada w Warszawie przy ulicy Marszałkowskiej 87 i jest 900. sklepem sieci w Polsce. Na klientów czeka zróżnicowana oferta około 2500 produktów, w tym wiele nowości niedostępnych w innych marketach sieci.

Sieć Carrefour wprowadza nowy format sklepów z certyfikowaną żywnością ekologiczną. Polska jest czwartym krajem, w którym rozwijany będzie koncept tych sklepów. Obecnie zakupy w sklepach Carrefour BIO można zrobić w Francji, Belgii oraz Hiszpanii.

- Wprowadzenie nowego formatu pod szyldem Carrefour BIO do Polski jest elementem konsekwentnie realizowanej strategii transformacji żywieniowej – mówi Christophe Rabatel, prezes zarządu Carrefour Polska.

Jego zdaniem ekologiczna oferta Carrefour spotyka się w Polsce z uznaniem kupujących, czego dowodem jest jej dwucyfrowa dynamika sprzedaży w skali roku.

- Dostrzegamy rosnącą wiedzę i oczekiwania klientów w zakresie zdrowego odżywiania i zbilansowanej diety. Reagujemy na potrzeby konsumentów i chcemy zagwarantować im stały dostęp do produktów spożywczych wysokiej jakości oraz w przystępnych cenach. Dlatego chcemy rozwijać koncept Carrefour BIO w Polsce i testować sklepy w kolejnych lokalizacjach – podkreśla Rabatel.

Pierwszy w Polsce Carrefour BIO oferuje 153 mkw. powierzchni handlowej oraz 27 mkw. kącika kawowego z bezpłatnym wi-fi, w którym klienci będą mogli wypić kawę lub zjeść zakupiony produkt. Konsumenci dbający o zdrowy styl życia i szukający produktów wysokiej jakości odnajdą na półkach sklepowych bogatą ofertę produktów ekologicznych. W asortymencie znajduje się 250 rodzajów produktów świeżych, do których należą m.in. warzywa i owoce sprzedawane na wagę, mięso, ryby, a także 2200 produktów pakowanych, w tym wina i inne alkohole. W sklepie znajdzie się aż 250 produktów marki własnej Carrefour BIO.

Nowością, niedostępną w żadnym innym sklepie Carrefour w takiej skali, będzie możliwość zakupienia 50 produktów sypkich na wagę, wśród nich będą m.in. płatki, kasze, makarony, rośliny strączkowe, kawa, a także szeroki wybór bakalii. Miłośnicy herbat oraz przypraw będą mogli wybierać spośród 24 rodzajów tych produktów wyeksponowanych w szklanych słojach.

W sklepie Carrefour BIO dostępne będzie również świeżo wypiekane pieczywo, a także wybór wędlin, serów bio, ciast i produktów garmażeryjnych sprzedawanych w ladach tradycyjnych. Z myślą o kobietach dbających o najwyższą jakość i naturalne pochodzenie produktów powstała specjalna strefa produktów do makijażu. Szeroko rozbudowana jest też oferta zarówno ekodetergentów, jak i kosmetyków naturalnych.

W sklepie nie zabraknie strefy „Food to Go”, w której znajdą się zdrowe przekąski, zupy, a także bio kanapki przygotowywane na miejscu. Dodatkowo, na klientów czekać będzie świeżo mielona ekologiczna kawa oraz świeżo wyciskane soki z owoców bio.

Klienci będą mogli korzystać z własnych opakowań np. przy zakupie kawy lub produktów na wagę. Dodatkową opcją dla poszukujących produktów bezpośrednio od rolników są odbiory w sklepie zamówień realizowanych poprzez platformę LokalnyRolnik.pl.

- Carrefour BIO postawiliśmy na rozwiązania less waste i ekologiczne wyposażenie, np. podłoga stworzona została z materiału pochodzącego w ok. 50% z recyclingu, zakupiliśmy też energooszczędne lodówki zasilane propan-butanem – podkreśla Christophe Rabatel.

W sklepie użytkownicy aplikacji Mój Carrefour skorzystają ze zniżki 10% na całe zakupy. Również Karta Dużej Rodziny, Rodzinka i Seniora i wszystkie karty podarunkowe sieci Carrefour oraz kupony z aplikacji Mój Carrefour będą akceptowane przy zakupach w nowym sklepie.

Carrefour BIO zlokalizowany jest na ul Marszałkowskiej 87 i będzie otwarty od poniedziałku do piątku w godzinach 7:30 - 21:30 oraz 8:30-20:30 w soboty i niedziele handlowe.

Sklep powstał z ponad rocznym opóźnieniem, o czym pisaliśmy tutaj. Początkowo miał być otwarty pod koniec 2018 r., następnie 21 marca br. - Powstał w końcu w nowej lokalizacji. W poprzedniej zostaliśmy zablokowani decyzjami administracyjnymi - wyjaśnia prezes Carrefour, który nie wyklucza uruchomienia kolejnych ekosklepów w 10 największych miastach w Polsce.  

Więcej o pierwszym Carrefour BIO napiszemy w grudniowym wydaniu miesięcznika „Handel”.

 

 

 

 

 

 

Katarzyna Pierzchała 3548 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.