Amazon oficjalnie otworzył Centra w Okmianach oraz Pawlikowicach pod Łodzią

Centra Logistyczne firmy w Okmianach oraz Pawlikowicach pod Łodzią zostały oficjalnie otwarte. Obecnie pracuje w nich po kilkaset osób - docelowo w okresie roku, firma planuje zatrudnić w obu obiektach ponad 2 000 osób.

W tym roku Amazon zdecydował się na otwarcie w Polsce dwóch nowych budynków. Do wprowadzenia kolejnych inwestycji w kraju firmę zachęcił m.in. wzrost zapotrzebowania na usługi Amazon wśród klientów z Polski i Europy.

Centrum w Okmianach to pierwszy w kraju budynek Amazon, odpowiedzialny za dystrybucję produktów pomiędzy przedsiębiorcami a centrami logistyki e-commerce firmy. Na powierzchni ponad 60 000 metrów kwadratowych, w wykonywaniu codziennych zadań ponad 1000 pracowników wspierać będą najnowocześniejsze technologie.

- Dzisiaj ponad połowa produktów dostępnych na naszych stronach internetowych pochodzi właśnie od sprzedawców Amazon – powiedział Marcin Rusnaczenko, dyrektor Centrum Logistycznego w Okmianach – Nasz budynek pracuje nad tym, aby przesyłanie produktów wewnątrz naszej sieci było jeszcze prostsze niż dotychczas.

Centrum w Pawlikowicach pod Łodzią to natomiast pierwszy w Polsce wysoce specjalistyczny oddział firmy, odpowiedzialny za dystrybucję płynów i aerozoli. 

W obu nowo otwartych centrach Amazon pracują zarówno osoby zajmujące stanowiska poziomu początkowego, jak i specjaliści w branży IT, finansach, HR, logistyce czy inżynierii. Rekrutację rozpoczęto na kilka miesięcy przed otwarciem obiektów. Osoby zatrudnione przez ten czas szkoliły się w innych filiach firmy, aby, obecnie stanowić wsparcie i szkolić nowo przyjętych.

Informacje na temat aktualnie prowadzonych rekrutacji, dostępne są na stronach www.pracujwamazon.pl,  www.amazon.jobs/boleslawiec oraz www.myamazonjob/lodz.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.