Pierwszy Primark wiosną 2020

Właściciel Primarka oficjalnie potwierdza, że pierwszy sklep marki w Polsce ruszy wiosną przyszłego roku.

To najbardziej wyczekiwany debiut ostatnich lat – szyld irlandzkiego giganta, znanego z taniej odzieży, akcesoriów oraz tłumów w sklepach, zawiśnie w końcu w Polsce w 2020 r. a więc prawie rok po otwarciu Galerii Młociny, w której się ma pojawić.

„Nasz pierwszy sklep w Polsce ruszy w Warszawie wiosną, co będzie oznaczać debiut Primarka w trzynastym kraju” - tę lakoniczną informację można znaleźć w opublikowanym w listopadzie rocznym raporcie Associated British Foods (ABF), czyli właściciela tej odzieżowej marki.

Jak wynika naszych informacji, zgodnie z ustaleniami z Galerią Młociny, sklep powinien był ruszyć do marca 2020 r. Czy to marzec jest jednak określaną w raporcie „wiosną” - trudno powiedzieć. Spółka nie komentuje żadnych doniesień o ekspansji, tłumacząc to faktem, iż jest notowana na giełdzie.

Z rocznego podsumowania wynika, że obroty tej odzieżowej części biznesu ABF wzrosły w ciągu ostatnich 12 miesięcy (zakończonych we wrześniu) o 4 % i osiągnęły 7,79 mld GBP, choć np. w Wielkiej Brytanii, czyli największym rynku Primarka, spadła sprzedaż porównywalna (czyli w tych samych sklepach w tym samym czasie)o 1 %. ABF wskazuje na dobre przyjęcie poszerzonej oferty w swoim nowym, największym sklepie w Birmingham, w którym można również coś przekąsić i wypić kawę.

Łącznie we wrześniu tego roku sieć liczyła 373 sklepy z czego 189 było w Wielkiej Brytanii, 46 w Hiszpanii, 37 w Irlandii. Ostatnim uruchomionym rynkiem jest Słowenia, a kolejnym – właśnie Polska. Łącznie w ciągu kolejnych 12 miesięcy Primark ma się powiększyć o 19 sklepów.

Jak donosiliśmy w październiku, z naszych ustaleń wynika, iż nad Wisłą spółka negocjuje kolejny adres w Promenadzie. Ostateczna decyzja związana jest z uzyskaniem przez galerię handlową wszelkich zgód na jej rozbudowę.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.