Segreguj śmieci! Nowa akcja resortu środowiska

"Piątka za segregację" to hasło przewodnie kampanii informacyjno-edukacyjnej Ministerstwa Środowiska, która ma na celu edukację społeczeństwa w zakresie prawidłowej segregacji odpadów.

Kampania Ministerstwa Środowiska nawiązuje do wprowadzonego w Polsce Jednolitego Systemu Segregacji Odpadów (JSSO), zgodnie z którym należy oddzielać surowce od odpadów, które nie nadają się do powtórnego przetworzenia. W ramach prowadzonych działań edukujemy, że dzięki odpowiedniej segregacji, więcej odpadów może zostać poddanych recyklingowi.

Motywem przewodnim kampanii „Piątka za segregację” jest 5 brand heroes: Wyszkłolony, Papa Pier, Plastika Metalica, El Bio i Zmieszko. Każdy z bohaterów Jednolitego Systemu Segregacji Odpadów jest przypisany do innego rodzaju odpadów oraz kolorystyki pojemników wprowadzonej w jego ramach:

  • Wyszkłolony – zachęca do segregacji szkła,

  • Papa Pier – edukuje na temat segregacji papieru,

  • Plastika Metalica – tłumaczy, jak segregować tworzywa sztuczne i metale,

  • El Bio – nawiązuje do segregacji odpadów BIO,

  • Zmieszko – wskazuje, jakie odpady, powinny trafiać do pojemników z napisem „zmieszane”

Na potrzeby kampanii są przygotowywane spoty filmowe (dwa spoty 30-sekundowe i ich 15-sekundowe wersje skrócone), które będą pokazywać perypetie jej bohaterów. Filmy mają w przystępny sposób przedstawić różne aspekty segregacji odpadów, a także edukować i zachęcać do zmiany postaw.

Kampania „Piątka za segregację” przewiduje też działania internetowe, w tym emisję spotów na YouTube oraz współpracę z influencerami – YouTuberami i TikTokerami. W ramach prowadzona jest także komunikacja z jednostkami samorządu terytorialnego i szkołami. Powstała również dedykowana strona internetowa: naszesmieci.pl.

Działania promocyjne realizowane będą do końca roku. Resort planuje wydać na kampanię - 1,7 mln zł. W planach są kolejne.

 

 

 

Ilona Mrozowska 3384 Artykuły

W „Handlu” od 2005 r. Blisko tematyki przemysłowej i producenckiej. Właścicielka białej kulki, czyli szynszyli o imieniu Tula.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }