W czwartek Carrefour wreszcie pokaże swój ekosklep

14 listopada o godzinie 12 w Warszawie odbędzie się oficjalne otwarcie nowego konceptu sieci Carrefour. Będzie to zapowiadany od dawna sklep z ekologiczną żywnością Carrefour BIO.

Inauguracja nowego formatu ma się odbyć przy prestiżowej ul. Marszałkowskiej 87 w Warszawie. W spotkaniu weźmie udział Christophe Rabatel, prezes Carrefour Polska, co oznacza, że ranga wydarzenia jest duża.

Data uruchomienia konceptu Carrefour BIO była przesuwana już wielokrotnie. Pierwotnie miał on powstać jeszcze pod koniec 2018 r., potem do końca marca br., o czym pisaliśmy m.in. tutaj. Wygląda więc na to, że idea biosklepu ujrzy światło dziennie wreszcie w tym tygodniu.

Z wcześniejszych zapowiedzi dyrektora generalnego Carrefour Polska wynika, że pierwszy ekologiczny sklep Carrefoura będzie skoncentrowany na produktach bio, wzorując się na handlowych doświadczeniach sieci w sprzedaży artykułów ekologicznych we Francji. Jak się dowiedzieliśmy, sieć postawi na współpracę z polskim producentami, ale nie zabraknie też produktów importowanych.

- Naszym zamiarem jest uruchomienie małych sklepów dla nowoczesnych klientów, poszukujących tzw. zdrowych produktów w dobrych cenach – tłumaczył Christophe Rabatel.

Dodał, że jeśli eksperyment się powiedzie, powstanie cała sieć tych placówek. - Będzie to nasz poligon doświadczalny. Nie ukrywam, że od jego odbioru przez konsumentów będzie zależało, czy będziemy ten koncept rozwijać - przyznał w lutym Rabatel.

Ujawnił, że sieć ma na oku już kilka miast, m.in. Poznań czy Gdańsk i że koncept sklepów ekologicznych ma być rozwijany we franczyzie.

 

 

 

Katarzyna Pierzchała 3548 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.