Selgros całkowicie rezygnuje ze sprzedaży żywych karpi

Decyzja sieci hurtowni to wynik rozmów z polskimi organizacjami prozwierzęcymi, takimi jak Fundacja Alberta Schweitzera, Stowarzyszenie Otwarte Klatki, Fundacja Międzynarodowy Ruch Na Rzecz Zwierząt Viva! i Compassion Polska.

- Cieszymy się, że kolejna sieć handlowa decyduje się na ważny krok w kierunku poprawy dobrostanu zwierząt. Sprzedaż żywych ryb wiąże się z ich ogromnym cierpieniem, zarówno w trakcie transportu, jak i samej sprzedaży – mówi Maria Madej ze Stowarzyszenia Otwarte Klatki

– Liczymy na to, że reszta sieci sklepów także podejmie etyczną decyzję i tym samym spełni oczekiwania coraz liczniejszego grona konsumentów  – dodaje.

Selgros stopniowo ograniczał sprzedaż żywego karpia – w zeszłym roku wycofał żywe karpie z co trzeciej hali.

Sieciami, w których nie kupimy żywych karpi są także: Lidl, Biedronka, Bi1, Tesco, Auchan, Selgros Cash&Carry i Piotr i Paweł.

Joanna Hamdan 10490 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.