Action otworzył pierwsze centrum dystrybucyjne

6 listopada w miejscowości Osła odbyło się otwarcie pierwszego w Polsce centrum dystrybucyjnego międzynarodowej sieci dyskontów niespożywczych Action. Firma weszła na polski rynek dwa lata temu, uruchamiając swój sklep w Lesznie i od tego czasu stale rozwija swoją działalność w naszym kraju.

Obecnie ma 46 sklepów, głównie w południowo-zachodniej Polsce. Do końca 2019 r. ma ich być 50. Obecnie firma jest pracodawcą dla ponad 750 osób. W sierpniu tego roku zatrudniła Sławomira Nitka, doświadczonego eksperta w zakresie handlu detalicznego, na stanowisko dyrektora generalnego i otworzyła biuro w Katowicach. Otwarcie centrum dystrybucyjnego w gminie Gromadka na Dolnym Śląsku to kolejna duża inwestycja wspierająca ekspansję rynkową Action.

– Nasz dynamiczny rozwój w ciągu dwóch lat stanowi nie tylko dowód na to, że model biznesowy Action jest skalowalny, ale także pokazuje, że Polacy bardzo polubili nasz koncept polegający na zaskakiwaniu klientów szerokim, często zmieniającym się asortymentem dobrej jakości w najniższych możliwych cenach – wyjaśnia Sławomir Nitek.

Jest on odpowiedzialny za działalność i ekspansję firmy w Polsce. – Jestem przekonany do konceptu Action i wierzę, że odniesie on sukces. Budowanie sieci dyskontów niespożywczych na polskim rynku to ciekawe zadanie. Mamy ambitne plany rozwoju i będziemy nadal wzmacniać tu naszą obecność – dodaje Nitek.

Pierwsze centrum dystrybucyjne

We wrześniu 2019 r. swoją działalność rozpoczęło ósme na świecie centrum dystrybucyjne Action. Znajduje się ono w Polsce, w gminie Gromadka. Jego oficjalne otwarcie miało jednak miejsce 6 listopada br. Jest to pierwsze centrum dystrybucyjne Action na polskim rynku, dlatego jego uruchomienie to krok milowy w rozwoju firmy w naszym kraju. Obiekt ten będzie zaopatrywać sklepy w południowo-zachodniej Polsce oraz we wschodnich Niemczech.

– Osła to strategiczna lokalizacja zapewniająca odpowiednią infrastrukturę oraz dogodne połączenie z głównymi autostradami. Centrum dystrybucyjne nie tylko przyczyni się do rozwoju Action, ale także lokalnej społeczności – podkreśla Sławomir Nitek. Docelowo centrum stworzy około 400 miejsc pracy.

Inwestycja powstała ze szczególnym uwzględnieniem jej wpływu na środowisko naturalne. Zastosowano w niej panele słoneczne wspierające system ogrzewania wody w budynku biurowym, inteligentne liczniki zużycia energii i wody, a także instalacje wodooszczędne oraz oświetlenie LED.

Właścicielem centrum dystrybucyjnego we wsi Osła jest Action, natomiast jego zarządcą jest międzynarodowy operator logistyczny Fiege.

Action to międzynarodowa sieć dyskontów niespożywczych z ponad 1400 sklepami w Holandii, Belgii, Francji, Niemczech, Luksemburgu, Austrii i Polsce. We wszystkich krajach zatrudnia ponad 50 000 osób. W 2018 r. całkowita sprzedaż netto wyniosła 4,2 mld euro. Około jedna trzecia z ponad 6000 produktów w sklepach Action jest częścią standardowego asortymentu. Cała reszta szybko się zmienia, a dodatkowo każdego tygodnia firma wprowadza na półki ponad 150 nowych artykułów.

Asortyment obejmuje produkty z 14 kategorii: dekoracje, DIY, zabawki i rozrywka, hobby, multimedia, artykuły gospodarstwa domowego, ogród, pranie i sprzątanie, żywność i napoje, pielęgnacja ciała, zwierzęta domowe, sport, odzież i pościel. Action oferuje wiele różnych marek, zarówno tych znanych, jak i własnych.

 

Katarzyna Pierzchała 3142 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }