Paczkomaty będą mogły stawać bez pozwolenia

Rząd przyjął w środę pakiet zmian w Prawie budowlanym, który przygotowało Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju. Dzięki niemu zniknie konieczność uzyskania pozwolenia na budowę w przypadku instalacji bankomatów, automatów do odbioru paczek czy innych małych automatów.

Przyjęte przepisy zakładają, że biletomaty, wpłatomaty, automaty sprzedające, paczkomaty, automaty przechowujące przesyłki lub automaty służące do wykonywania innego rodzaju usług o wysokości do 3 m włącznie będą zwolnione z obowiązku pozwolenia na budowę oraz zgłoszenia.

- Na dynamicznie rozwijającym się rynku różnego rodzaju automatów niepotrzebna jest decyzja o pozwoleniu na budowę i dziennik budowy dla każdego takiego automatu – wyjaśnia MIiR.

Przyjętymi przez rząd przepisami zajmie się teraz nowy sejm. Wszystko wskazuje jednak na to, że nowelizacja prawa budowlanego nie powinna budzić kontrowersji. Urzędnicy z MiiR spodziewają się, że nowe prawo może zacząć obowiązywać już wiosną 2020 r.

 

 

 

 

 

Katarzyna Pierzchała 3572 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.