Paczkomaty będą mogły stawać bez pozwolenia

Rząd przyjął w środę pakiet zmian w Prawie budowlanym, który przygotowało Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju. Dzięki niemu zniknie konieczność uzyskania pozwolenia na budowę w przypadku instalacji bankomatów, automatów do odbioru paczek czy innych małych automatów.

Przyjęte przepisy zakładają, że biletomaty, wpłatomaty, automaty sprzedające, paczkomaty, automaty przechowujące przesyłki lub automaty służące do wykonywania innego rodzaju usług o wysokości do 3 m włącznie będą zwolnione z obowiązku pozwolenia na budowę oraz zgłoszenia.

- Na dynamicznie rozwijającym się rynku różnego rodzaju automatów niepotrzebna jest decyzja o pozwoleniu na budowę i dziennik budowy dla każdego takiego automatu – wyjaśnia MIiR. Nowelizacja prawa budowlanego ma wejść w życie pół roku po opublikowaniu w Dzienniku Ustaw.

 

 

 

 

 

Katarzyna Pierzchała 3015 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }