Pokazywane w serwisie treści mają charakter informacji o produktach dostępnych na rynku a nie ich reklamy w rozumieniu Ustawy o wychowaniu w trzeźwości (Dz. U. 2012 poz. 1356). Oświadczam, że mam ukończone 18 lat i chcę zobaczyć pełną wersję artykułu.
Tak, pokaż artykuł Nie wyrażam zgody

Glenfiddich w nowych opakowaniach

Otrzymały je 12 i 15-letnie warianty tej whisky.

Jak podkreśla producent poprzez wyrafinowane wzornictwo i detale, whisky Glenfiddich oddaje hołd swoim początkom w Dolinie Jeleni.

Glenfiddich oznacza „Dolinę Jelenia” – miejsce w regionie Speyside w Szkocji, w którym twórca marki, William Grant, spełnił w 1887 r. swoje marzenie, własnoręcznie budując destylarnię. Dokonał tego z pomocą swoich siedmiu synów i dwóch córek w ciągu zaledwie roku.

Właśnie do tych czasów, czyli do początków marki Glenfiddich nawiązuje nowy wygląd opakowania. Łączy on w sobie rodzinne dziedzictwo z wyrafinowanym i eleganckim wzornictwem. Nowe opakowania wariantów 12YO i 15YO mają zdecydowany charakter, który jednocześnie zachowuje najważniejsze, ikoniczne elementy butelek.

Jednym z detali nowego wzoru butelki jest wygrawerowany w szkle symbol doliny. Wytłoczony w złotym kolorze, legendarny symbol jelenia, dumnie prezentuje się pomiędzy ułożonymi w kształt litery V stokami doliny. Ozdobiony złotymi elementami podpis Williama Granta, znajduje się w górnej części butelki.

Specjalność marki Glenfiddich, dwunastoletnia whisky, od teraz dostępna pod zmienioną nazwą Our Original Twelve, dojrzewa w beczkach po sherry Oloroso i Burbonie, przez co najmniej 12 lat. Dzięki temu powstaje  zrównoważony aromat, który uzupełniają nuty brzoskwini i dębu. Piętnastoletni wariant Glenfiddich, z nową nazwą Our Solera Fifteen, podkreślającą znaczenie unikalnego systemu Solera, to innowacyjna whisky single malt produkowana od 1998 roku. System Solera łączy w sobie whisky dojrzewającą w beczkach po sherry i burbonie oraz w nowych beczkach dębowych. Dzięki mieszaniu whisky w kadziach Solera, zawsze wypełnionych co najmniej w połowie, powstaje harmonijna whisky, charakteryzująca się mocnym, ciepłym smakiem przypraw, miodu i owoców, który z każdym rokiem nabiera większej głębi.

Whisky Glenfiddich Our Original Twelve i Glenfiddich Our Solera Fifteen w nowych opakowaniach dostępne są w szerokiej dystrybucji od października. Sugerowana cena Glenfiddich Our Original Twelve w sklepach kanału handlu tradycyjnego to 149 zł za opakowanie 700 ml, natomiast Glenfiddich Our Solera Fifteen – 239 zł za opakowanie 700 ml.

Joanna Hamdan 9968 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }