Powrót akcji "Uszyj jasia"

Pomagać każdy może, a sukces majowej akcji charytatywnej "Uszyj jasia" jest tego niekwestionowanym potwierdzeniem. Kolejna edycja maratonu szycia poszewek w poznańskiej Avenidzie odbędzie się 9 listopada.

 Jak przekonuje organizator, wystarczy kilka chwil, aby uszyć kolorową poszewkę, która później powędruje do małych pacjentów Szpitala Klinicznego im. Karola Jonschera UM w Poznaniu. - Cieszymy się, że przedsięwzięcia charytatywne organizowane w Avenidzie zrzeszają lokalną społeczność, w dodatku w tak szczytnym celu. Głęboko wierzymy, że każdy może pomagać. Nie tylko finansowo, ale przede wszystkim oferując swój czas, uśmiech i chęci – mówi Katarzyna Korpak, dyrektor CH Avenida Poznań.

9 listopada w Avenidzie na chętnych będą czekać setki metrów kolorowych materiałów, stanowiska z maszynami do szycia oraz instruktorzy, którzy chętnie wyjaśnią, jak samodzielnie prawidłowo wykonać poszewki. Akcja skierowana jest dla wszystkich – rodzin z dziećmi, grup przyjaciół, uczniów i emerytów. To już druga edycja „Uszyj jasia” organizowana w Avenidzie w tym roku, po ogromnym sukcesie i frekwencji w maju.

Pomysłodawczynią „Uszyj jasia” jest Natalia Bielawska, mama 5-letniego Bruna i autorka bloga. - Inicjatywa powstała spontanicznie, kiedy w 2013 r. podczas pobytu z synkiem w szpitalu zauważyłam, że brakuje poszewek. Kilka dni później poprosiłam znajome blogerki o pomoc w uszyciu kolorowych poszewek – mówi pani Natalia. Pomysł został entuzjastycznie przyjęty, a obecnie akcja ma wymiar ogólnopolski.

Akcja „Uszyj jasia” odbędzie się 9 listopada w CH Avenida w godzinach 11:00-18:00 w pasażu między Lulu Cafe a salonem Peek & Cloppenburg (poziom 1).

Katarzyna Pierzchała 3548 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.