Grupa POLOmarket rozwija usługi okołosprzedażowe

Odbiór przesyłki, wypłata gotówki, a nawet wymiana butli gazowej - to wszystko można teraz załatwić przy okazji zakupów w sieci sklepów POLOmarket.

Przy sklepach należących do Grupy POLOmarket, polskiej sieci supermarketów, działa już ponad 100 paczkomatów firmy InPost. Urządzenia zlokalizowane są głównie przy sklepach dysponujących dużym parkingiem zarówno w większych, jak i mniejszych miejscowościach.

Sieć przy swoich placówkach ma także ponad 60 bankomatów. W części lokalizacji pojawiły się również pierwsze butlomaty sieci AmeriGas. Aktualnie Grupa POLOmarket ma ich sześć i zamierza rozwijać tę usługę.

- Paczkomaty, bankomaty, a od niedawna także butlomaty mają na celu umożliwienie naszym klientom efektywniejszego wykorzystania czasu przeznaczonego na zakupy - mówi Bartosz Pietruszka, dyrektor sieci POLOmarket. - Wygodna i szybka forma odbioru produktów zamawianych przez internet, wypłata lub wpłata gotówki czy też wymiana butli gazowej, może się teraz odbyć właśnie przy okazji codziennych zakupów - tłumaczy.

Dodaje przy tym, że dzięki monitorowaniu customer experience operator wie, że wymienione usługi okołosprzedażowe są ważne dla jego klientów, dlatego też planuje dalszy ich rozwój.

Grupa POLOmarket to polska sieć supermarketów, którą tworzą spółki detaliczne prowadzące sklepy. W skład Grupy wchodzi również spółka logistyczna. Sieć zaczynała w 1997 roku od 27 sklepów. Dziś jest to już ponad 280 placówek na terenie całej Polski i blisko 2,5 mld obrotu netto rocznie.

Miesięcznie jej sklepy odwiedza prawie 9 mln klientów w całym kraju. Firma jest pracodawcą dającym zatrudnienie ponad 6.300 osobom.

Katarzyna Pierzchała 3183 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }