Trei rozpoczyna budowę kolejnych parków handlowych

Międzynarodowy deweloper i zarządca nieruchomości komercyjnych oraz mieszkaniowych z Niemiec, przygotowuje się do startu nowych inwestycji i rozpoczyna prace budowlane Vendo Parków w kolejnych lokalizacjach w Polsce, m.in. w Płocku i Częstochowie.

W sierpniu br. Trei Real Estate GmbH (Trei) otworzył park handlowy w Pułtusku, we wrześniu w Ostrołęce, a do końca roku planuje ukończenie kolejnych projektów. Inwestor przygotowuje się do startu nowych inwestycji i rozpoczyna prace budowlane w zaplanowanych lokalizacjach, m.in. w Płocku i Częstochowie.

W Płocku na działce o powierzchni ponad 1,2 ha powstanie Vendo Park oraz Lidl. Generalny wykonawca, firma JMS porządkuje teren oraz prowadzi pierwsze prace budowlane. Park handlowy zlokalizowany przy ul. Portowej w Płocku dostarczy 4 200 mkw. nowoczesnej powierzchni zakupowej, na której docelowo otworzy się sześć sklepów.

Rozpoczął się już proces komercjalizacji parku handlowego w Płocku. Na ten moment są już podpisane trzy umowy najmu: z sieciami Lidl, Pepco oraz KiK. - Prowadzimy również zaawansowane negocjacje dotyczące pozostałych lokali – mówi Olga Czyblis, senior lease manager w Trei Real Estate Poland. - Wierzymy, że Vendo Park stanie się lokalnym centrum zakupowym, z którego skorzystają nie tylko mieszkańcy Płocka, ale również okolicznych miejscowości - dodaje.

Vendo Park w Płocku będzie wyposażony w parking, który pomieści ponad 100 samochodów, w jego sąsiedztwie znajduje się również supermarket Biedronka. Otwarcie parku handlowego jest zaplanowane na II kwartał 2020 r.

 Rośnie sieć Vendo Parków

Trei przygotowuje się również do startu kolejnych inwestycji. Jeszcze w listopadzie deweloper planuje rozpoczęcie budowy Vendo Parku w Częstochowie. Aktualnie firma prowadzi postępowanie przetargowe, w którym zostanie wyłoniony generalny wykonawca obiektu. Park handlowy dostarczy 8 500 mkw. powierzchni zakupowej.

W tym roku firma rozpocznie również budowę w Solcu Kujawskim. Zakończył się już etap projektowy i inwestor wybiera generalnego wykonawcę obiektu, tak by pierwsze prace mogły ruszyć w grudniu. Park handlowy dostarczy ok. 3 100 mkw. powierzchni, którą w całości wynajęły takie marki jak Sinsay, Hebe, KiK, Rtv Euro Agd, Martes Sport oraz Piekarnia Grochola.

Vendo Park w Solcu Kujawskim cieszy się dużym zainteresowaniem najemców. Już na etapie projektowania budynku był komplet podpisanych umów. Przykład tej lokalizacji nie jest odosobniony, co pokazuje sytuację, jaka panuje na rynku. - Zapotrzebowanie na tego typu format handlowy nie maleje, co wynika z ogromnego potencjału zwłaszcza mniejszych miast, który przez lata był niedostrzegany - mówi Jacek Wesołowski, dyrektor zarządzający Trei Real Estate Poland. - Parki handlowe doskonale odpowiadają na potrzeby współczesnych konsumentów, którzy chcą robić zakupy szybko, wygodnie i blisko domu - podkreśla.

Kolejne parki jeszcze w tym roku

Już 28 listopada z oferty nowego parku handlowego będą mogli skorzystać mieszkańcy Łasku. Poszczególne lokale zostały przekazane najemcom, którzy prowadzą prace aranżacyjne. Na powierzchni 4 500 mkw. powstało siedem sklepów, które w całości wynajęły takie marki jak: Sinsay, Top Secret, Hebe, Neonet, Martes Sport, Action oraz KiK. W kolejnym etapie inwestycji w Łasku Trei planuje budowę Lidla oraz restauracji McDonald's.

Pod koniec roku Trei planuje również otwarcie Vendo Parku w Kobyłce, gdzie generalny wykonawca prowadzi prace we wnętrzach poszczególnych lokali. Park handlowy dostarczy na lokalny rynek 3 200 mkw. powierzchni najmu. Aktualnie wynajętych jest pięć z sześciu dostępnych sklepów. W gronie najemców znalazły się między innymi sieci Rossmann oraz Pepco.

Kolejna inwestycja Trei powstaje w Jaworze, gdzie deweloper buduje Vendo Park oraz Biedronkę. Obiekt dostarczy łącznie ok. 6 100 mkw. nowoczesnej przestrzeni zakupowej. Do końca roku Trei otworzy Biedronkę, która będzie miała powierzchnię 1 100 mkw., natomiast Vendo Park zacznie działać na początku 2020 r. Obiekt jest już całkowicie skomercjalizowany. W gronie najemców znajdują się takie sieci jak KIK, Empik, Hebe, Action, Martes Sport, Pepco, Media Expert oraz Sinsay.

Katarzyna Pierzchała 3472 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.